۰۵۱۳۸۹۴۶۱۱۰
مشهد، چهارراه صیاد شیرازی، بین پیروزی ۶۳ و ۶۵ پلاک ۱۸۷
برق

طریقه نصب دوربین مدار بسته به تلویزیون

طریقه نصب دوربین مدار بسته به تلویزیون

برخی مواقع نیاز داریم که دوربین مداربسته را به تلویزیون وصل کنیم که برای این کار نیز روش های متفاوتی وجود دارد و با توجه به نوع دوربین مداربسته طریقه نصب دوربین مدار بسته به تلویزیون نیز متفاوت است؛ در ادامه آن را شرح داده ایم.

۱.اتصال مستقیم دوربین مداربسته آنالوگ به تلویزیون

برای اتصال مستقیم دوربین مداربسته آنالوگ به تلویزیون ابتدا دوربین را از طریق کانکتور P4 به منبع تغذیه وصل کنید. در ادامه با استفاده از فیش BNC کابل کواکسیال را به دوربین وصل کرده و دوربین را با RCA به تلویزیون متصل کنید.  مبدل BNC به RCA آن را به تبدیل به ورودی ویدئویی مناسب تلویزیون می کند و با وصل کردن دوربین مدار بسته به تلویزیون قدیمی؛ امکان مشاهده تصاویر دوربین مداربسته در تلویزیون برای شما فراهم می شود.

۲.اتصال مستقیم دوربین مداربسته AHD به تلویزیون

در این روش اتصال، با استفاده از دستگاه مبدل دوربین به مانیتور وصل می شود و سیگنال ها در مانیتور قابل شناسایی خواهد بود. دستگاه مبدل AHD به HDMI با استفاده از کابل کواکسیال به دوربین و مانیتور وصل می شود. برخی تلویزیون ها مجهز به ورودی HDMI هستند که با کمک آن می توان دوربین را مستقیم به تلویزیون وصل کرد. البته برخی دوربین های مداربسته دارای دکمه سوئیچ هستند که با استفاده از آن آنالوگ را به AHD تبدیل کرد و نیازی به کابل مبدل نیست در واقع اتصال دوربین مدار بسته به تلویزیون بدون dvr صورت می‌گیرد.

۳.اتصال مستقیم دوربین مداربسته IP به تلویزیون

برخی تلویزیون ها دارای پورت شبکه هستند که امکان اتصال مستقیم دوربین مداربسته IPرا به تلویزیون فراهم می کند. برای نصب دوربین روی تلویزیون ال جی و با استفاده از کابل LAN می توان دوربین های مداربسته را به انواع تلویزیون وصل کرد. از طرفی با نصب DLNA SERVER  روی کامپیوتر، آموزش نصب دوربین مدار بسته به کامپیوتر و اعمال تنظیمات انتقال تصویر می توان دوربین مداربسته IP را به تلویزیون وصل کرد و موفق به دیدن فیلم ضبط شده دوربین مدار بسته با تلویزیون می شوید.

نوشته شده توسط

آقای مهندس جلال رضایی چاهوکی مدیریت سایت آموزشگاه ادیسون