۰۵۱۳۸۹۴۶۱۱۰
مشهد، چهارراه صیاد شیرازی، بین پیروزی ۶۳ و ۶۵ پلاک ۱۸۷
مجموعه آموزش اتوکد (AutoCAD)

دوره آموزش اتوکد یکی از حرفه های مهارتی در حوزه کامپیوتر است که در آن طراحی نقشه ها بصورت دو بعدی و سه بعدی  با نرم افزار قدرتمند اتوکد را آموزش می دهد. این حرفه بیشتر برای  بسیاری از معماران و مهندسین مکانیک و نقشه برداری و … کاربرد حیاتی دارد. با توجه به اینکه این نرم افزار سرعت و قدقت بالایی در ترسیم نقشه ها دارد مورد توجه علوم مهندسی قرار گرفته است.

همه مشاغلی که به نحوی با نقشه سرو کار دارند این نرم افزار را می شناسند  و هر کدام بسته به کارشان از این نرم افزار و ابزار های آن استفاده می کند. مثلا یک نقشه بردار از نرم افزار اتوکد و ابزار های آن بسته به نیاز ها و علم تخصصی خود استفاده می کند اما مهندس مکانیک و برق هم با همین نرم افزار در امور تخصصی خودشان کار می کند و ااین بیانگر این تاست که تسلط به این نرم افزار یکس از ضروریات هر مشاغلی محسوب می شود.

معمولا یکی از شرایط استخدام در شرکت های خصوصی و دولتی که به نحوی با نقشه های مهندسی سرو کار داشته باشند داشتن مهارت اتوکد است  و آموزشگاه ادیسون این مهارت را به عنوان یکی از ضروریات در هر کسب و کاری پیشنهاد می دهد.

در این دوره آموزشی کارآموز در محیط نرم افزار اتوکد با  ابزار های طراحی آشنا می شود. این ابزار ها کاملا عمومی و کاربردی تدریس می شود بنابراین ممکن است در هر کلاسی کارآموزان مختلفی وجود داشته باشند اما هر کدام بسته به زمینه کاری خود از محتوای آموزشی استفاده می کنند.

تمام عزیزانی که قصد کار خود اشتغالی دارند باید به چند مهارت مهم  در بازار کار  مسلط باشند یکی از این مهارت ها، کاربر اتوکد  است.  با گذراندن این مهارت کارآموز می تواند وارد دنیای بزرگ نقشه کشی شود که در بازار کار هم استقبال خوبی از آن می کنند.

بسیاری از کارآموزان آموزشگاه ادیسون برنامه مهاجرتی دارند و در همه کشورهای دنیا مهارت های کامپیوتر و IT حائز اهمیت است.

بنابراین داشتن این مهارت ها می تواند از نظر شغلی بسیار ارزشمند باشد. تمام علاقمندان به حوزه کامپیوتر و سایر شاخه های مهندسی و دانشجویان مهندسی در هر گرایشی می توانند در این حرفه وارد شوند.

گذراندن مکمل های مهارتی زمان زیادی نمی برد اما شما را حرفه ای خواهد کرد بنابراین با اعتماد به نفس خوبی می توانید در کسب و کارتان وارد شوید.

بعد از پایان این دوره، آموزش تری دی مکس، و سایر حرفه های مرتبط با اهداف شغلی و طراحی، توسط مشاوره آموزشگاه ادیسون پیشنهاد می شود.

یکی از مزیت های این دوره آموزشی این است که دارای گواهینامه فنی و حرفه ای است و این گواهینامه قابل ترجمه است و برای عزیزانی که قصد مهاجرت دارند به عنوان رزومه مهارتی محسوب می شود.

پادکست مجموعه آموزش اتوکد (AutoCAD)

شهریه دوره

تماس بگیرید

مدت آموزش

3 ماه

مدرسان مجموعه آموزش اتوکد (AutoCAD)

خانم مهندس زهره مرغزار مدرس و مربی کامپیوتر و دپارتمان فناوری اطلاعات(کامپیوتر)

سرفصل های مجموعه آموزش اتوکد (AutoCAD)

اعمال فرمان های :
undo
redo
pan
area view
zoom
ایجاد اشیا :
line
Ray
Point
Multiline
ترسیم اشیا
Circle
Polygo
Rectangle
Elips
Donut

اعمال فرامین
Move
Rotate
Seale
Strech
Trim
Ertend
Break
Join

ترسیم کمان
Circular arc
Polyline
Elliptical arc
Spline
Revision Cloud

هاشور زدن و ایجاد رنگ Gradiyant
ویرایش Polyline
متن در ترسیم ها و ابزار Text Style

رنگ خط و نوع خط و ضخامت خطوط و خصوصیات اشیا
اعمال فرامین :
Erase
Copy
Mirror
Offset
Array
Chamfar
Fillet

ابزار Dimension Style
ایجاد اندازه گیری خطی Linear
ایجاد اندازه گیری مرتب Aligned
اندازه گیری طول کمان
زاویه و قطر اندازه گذاری عرض و ضخامت

جای گذاری چیدمان ها Layouts
جای گذاری بلوک ها Blocks
کار با لایه ها

چیدمان اشیا سه بعدی
مدیریت Page Setup
اجرای فرمان چاپ

دستاوردهای مجموعه آموزش اتوکد (AutoCAD)

با توجه به اینکه بیش از 90 درصد مشاغل به کامپیوتر مرتبط است هر کارآموز متناسب با اهداف شغلی خود به این مهارت نیاز دارد.

یکی از جذابیت های این دوره، آشنایی با دنیای نقشه کشی دو بعدی و سه بعدی است که برای رشته های مهندسی کاربرد بسیاری دارد.

محیط نرم افزار اتوکد بسیار وسیع و جذاب است بنابراین تسلط بر شناخت ابزار ها و روش اجرای یک نقشه اهمیت زیادی دارد و کارآموز با انگیزه و تلاش و پشتکار می تواند بعد از پایان این دوره بسیار موفق عمل کند.

یکی از نیازهای مهم هر رشته های مهندسی طراحی نقشه ها و پلان های مهندسی است. بنابراین می توان با شرکت های مهندسی و شهرداری ها و صنایع ارتباط برقرار کرد و در این زمینه بازاریابی کرد.

مهارت اتوکد در کنار سایر مهارت های گرافیکی در تمام دنیا مورد نیاز است هر شرکت ایرانی و خارجی باید برای طراحی و تحویل پروژه های خود و یا تغییرات در نقشه های ترسیم شده یک یا چند نفر را استخدام نماید و ماهانه حقوق و مزایا پرداخت کنند. با تاسیس شرکتی می توان با این دفاتر و شرکت ها ارتباط برقرار کرد و نیاز آنها را برطرف نمود.

حدود 60 درصد کارآموزان رشته برق آموزشگاه ادیسون برنامه مهاجرتی دارند و کارآموزان بسیار زیادی هم توانسته اند با گذراندن این دوره در کنار مهارت های اصلی در کشورهای آلمان ، کانادا، استرالیا، ایتالیا و ... مشغول به کار شوند. آموزشگاه برای این عزیزان برنامه ویژه ای دارد تا هرچه سریعتر بتوانند در این امر اقدام نمایند.

سوالات متداول مجموعه آموزش اتوکد (AutoCAD)

بله، بعد از پایان دوره، کارآموزان با شرکت در آزمون سازمان فنی و حرفه ای کشور و با کسب نمره قبولی در آزمون، گواهینامه فنی حرفه ای برای آنها صادر می شود.

هر یک از مهارت های آموزشگاه ادیسون، همزمان به صورت تئوری و عملی برگزار می شود. فراگیران در بخش تئوری با مفاهیم پایه و اولیه دوره آشنا می شوند و در بخش عملی، آن مفاهیم را به کار می گیرند.

بله، امکان پرداخت اقساطی برای هر دوره آموزشی وجود دارد. جهت اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه پرداخت، با آموزشگاه در تماس باشید.

مدارک ارائه شده از موسسه ادیسون، تحت نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور است که بین المللی بوده و قابل ترجمه برای سایر کشورها است.

نظرات کارآموزان مجموعه آموزش اتوکد (AutoCAD)