۰۵۱۳۸۹۴۶۱۱۰
مشهد، چهارراه صیاد شیرازی، بین پیروزی ۶۳ و ۶۵ پلاک ۱۸۷
آموزش نصب سیستم زمین حفاظتی(ارتینگ)
برق

آموزش نصب سیستم زمین حفاظتی(ارتینگ)

پیش ثبت نام دوره حضوری 10 % تخفیف

سیستم ارتینگ یکی از مهارت های بسیار مهم در رشته های برق است که در این دوره آموزشی بصورت تخصصی به آن پرداخته شده است .مختصری از این حرفه در دوره برقکار صنعتی و ساختمان  آموزش داده می شود اما در این دوره  آموزشی بطور دقیق تر با انواع استانداردهای نظام مهندسی و دستورالعمل های مرتبط با آن آشنا می شویم و با توجه به اهمیت بسیار زیادی که در اجرای آن وجود دارد مورد توجه متخصصین حوزه برق و عمران می باشد. حفاظت و ایمنی ساختمان ها و برج ها و همچنین کارخانجات و صنایع در الویت اول قرار دارد و عزیزانی که این دوره آموزشی را طی می کنند جایگاه ارزشمندی در دنیا دارند.

آموزشگاه ادیسون با بیش از دو دهه تجربه و با مجوز رسمی از سازمان آموزش فنی و حرفه ای به عنوان اولین آموزشگاه برق صنعتی در شرق کشور به ساده ترین شکل ممکن توانسته است کارآموزان بسیار زیادی را وارد بازار کار نماید.

یکی از مزیت های این دوره آموزشی این است که دارای گواهینامه فنی و حرفه ای است و این گواهینامه قابل ترجمه است و برای عزیزانی که قصد مهاجرت دارند به عنوان رزومه مهارتی محسوب می شود.

پادکست آموزش نصب سیستم زمین حفاظتی(ارتینگ)

شهریه دوره

تماس بگیرید

مدت آموزش

1 ماه

مدرسان آموزش نصب سیستم زمین حفاظتی(ارتینگ)

آقای مهندس امیر مظلوم زاده مدرس دوره سیستم های حفاظتی زمین ارتینگ

سرفصل های آموزش نصب سیستم زمین حفاظتی(ارتینگ)

تعریف سیستم زمین
آشنایی با اصطلاحات و تعاریف
فلسفه و تاریخچه ارت

تاثیر جریان الکتریکی بر بدن
ایمنی در برق

انواع زمین کردن
انواع زمین الکتریکی
انواع زمین حفاظتی

تقسیم بندی سیستم های فشار ضعیف از نظر روش زمین کردن

محاسبه مقاومت الکترودهای زمین
اندازه گیری مقاومت ویژه الکتریکی خاک
اندازه گیری مقاومت شبکه زمین

حفاظت ثانویه
سیستم گراند تجهیزات حساس
اصول همبندی
آشنایی با انواع سیستم های صاعقه گیر
روش محاسبه سطح حفاظت صاعقه گیر

آشنایی با انواع الکترود زمین
روش های اجرای آن

بازدید از یک مورد پروژه اجرایی
چاه ارت، کوبیدن میله و...
درصورت عدم تمایل به حضور در پروژه امکان نمایش فیلم از مراحل مختلف وجود دارد

دستاوردهای آموزش نصب سیستم زمین حفاظتی(ارتینگ)

مشاغل مرتبط با این حرفه شامل مهندسین ناظر برق و عمران، مهندسین مجری ساخت و سازها ، برقکاران ساختمان و صنعتی، صنایع تابلو سازی برق و ماشین سازی و ... می باشد

شناخت خطاها در برق و شناخت انواع حفاظت برای سیم ها و کابل ها و دستگاه ها و تجهیزات و حفاظت اشخاص در برابر برق گرفتگی و کاهش خطرات

انتخاب روش اجرای حفاظت و ایمنی ، محاسبات و برآورد لوازم مصرفی مورد نیاز، محاسبات مقاومت زمین

با توجه به اینکه محتوای این دوره آموزشی اختصاصی مرتبط با ارتینگ است به کارآموز توصیه می شود برای کار خوداشتغالی مدتی در امور اجرایی بصورت کارآموزی فعالیت داشته باشد در این صورت کارآموز می تواند به راحتی در هر زمینه ای که به آن علاقمند است برای خود کسب و کاری را راه اندازی نماید.آموزشگاه ادیسون در این جهت با کارآموز همراه و پشتیبان خواهد بود.

حدود 60 درصد کارآموزان رشته برق آموزشگاه ادیسون برنامه مهاجرتی دارند و کارآموزان بسیار زیادی هم توانسته اند با گذراندن این دوره در کشورهای آلمان ، کانادا، استرالیا، ایتالیا و ... مشغول به کار شوند. آموزشگاه برای این عزیزان برنامه ویژه ای دارد تا هرچه سریعتر بتوانند در این امر اقدام نمایند. این مهارت یکی از مکمل های مهارتی برای مهارت برق صنعتی و برق ساختمان است.

سوالات متداول آموزش نصب سیستم زمین حفاظتی(ارتینگ)

بله، بعد از پایان دوره، کارآموزان با شرکت در آزمون سازمان فنی و حرفه ای کشور و با کسب نمره قبولی در آزمون، گواهینامه فنی حرفه ای برای آنها صادر می شود.

هر یک از مهارت های آموزشگاه ادیسون، همزمان به صورت تئوری و عملی برگزار می شود. فراگیران در بخش تئوری با مفاهیم پایه و اولیه دوره آشنا می شوند و در بخش عملی، آن مفاهیم را به کار می گیرند.

بله، امکان پرداخت اقساطی برای هر دوره آموزشی وجود دارد. جهت اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه پرداخت، با آموزشگاه در تماس باشید.

مدارک ارائه شده از موسسه ادیسون، تحت نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور است که بین المللی بوده و قابل ترجمه برای سایر کشورها است.