۰۵۱۳۸۹۴۶۱۱۰
مشهد، چهارراه صیاد شیرازی، بین پیروزی ۶۳ و ۶۵ پلاک ۱۸۷
برق

آموزش نحوه اتصال دوربین مدار بسته به لپ تاپ

آموزش نحوه اتصال دوربین مدار بسته به لپ تاپ

یکی از نکات مهمی که باید به عنوان یک نصاب دوربین مدار بسته بدانید، نحوه اتصال دوربین مدار بسته به لپ تاپ است. اینکه چگونه بتوانیم با استفاده از لپ تاپ و کابل شبکه، تصویر دوربین مدار بسته را مشاهده کنیم و در صورت نیاز وارد منوی تنظیمات آن شده و تجهیزات را تنظیم کنیم. در این محتوا قصد داریم تا بطور کامل به آموزش نحوه اتصال دوربین مدار بسته به لپ تاپ بپردازیم.

چگونه تصویر دوربین مدار بسته را روی لپ تاپ ببینیم؟

به عنوان یک نصاب دوربین مدار بسته پس از اینکه با بسته جامع آموزش دوربین مدار بسته ، صفر تا صد نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته را یاد گرفتید و وارد بازار کار این حوزه شدید باید بتوانید با استفاده از لپ تاپ به منوی DVR یا NVR وارد شده و آن را به درستی تنظیم کنید. فرقی نمی کند که سیستم مدار بسته IP نصب می کنید یا یک پروژه نظارت تصویری HD را اجرا کرده باشید. در هر دو صورت می توانید با استفاده از لپ تاپ به منوی DVR یا NVR وارد شوید. برای این کار کافیست تا لپ تاپ را بطور مستقیم و با استفاده از کابل شبکه سالم به DVR وصل کنید. همچنین اگر می خواهید به NVR متصل شوید می توانید لپ تاپ را با کابل شبکه به سوئیچ شبکه وصل کنید.

پس از اتصال فیزیکی لپ تاپ به DVR یا NVR، باید مراحل زیر را انجام دهید.

مرحله اول: پیدا کردن آدرس آیپی DVR یا NVR

مرحله دوم: اختصاص آدرس آیپی مناسب به لپ تاپ و هم رنج کردن آدرس آیپی لپ تاپ با آدرس آیپی DVR یا NVR

مرحله سوم: وارد کردن آدرس آیپی NVR یا DVR بر روی مرورگر اینترنت اکسپلورر در لپ تاپ

مرحله اول: پیدا کردن آدرس آیپی DVR یا NVR

پس از اتصال لپ تاپ به DVR یا NVR، نخستین کار پیدا کردن آدرس آیپی دستگاه رکوردر در لپ تاپ است. برای این کار می توانید از نرم افزار های اسکنر آیپی استفاده کنید. در این حالت در صورتی که از دستگاه DVR یا NVR شما از برند های معتبر و شناخته شده باشد باید از اسکنر آیپی ویژه آن استفاده کنید( به عنوان مثال اسکنر SDAP برای دستگاه هایک ویژن و … ) و در صورتی که از تجهیزات متفرقه یا اصطلاحا نونیم استفاده می کنید، باید از نرم افزار های عمومی اسکنر آدرس آیپی استفاده کنید که یکی از محبوب ترین و شناخه شده ترین نرم افزار های اسکنر آیپی، نرم افزار Advance IP Scanner است.

مرحله دوم: اختصاص آدرس آیپی به لپ تاپ و هم رنج کردن آدرس آیپی ها

پس از پیدا کردن آدرس آیپی دستگاه، باید رنج آی پی لپ تاپ را با دستگاه رکوردر یکسان کنید. به عنوان مثال در صورتی که DVR یا NVR، دارای آدرس آیپی ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱۰۸ باشد، می توانید به لپ تاپ آدرس آیپی ۱۹۲.۱۶۸.۱.۲۱۰ را اختصاص بدهید. در واقع باید سه قسمت سمت چپ آدرس آی پی لپ تاپ و DVR یا NVR، یکسان باشد و قسمت سمت راست آدرس آیپی لپ تاپ و دستگاه DVR یا NVR، با یکدیگر متفاوت و یک عدد بین ۲ تا ۲۵۴ باشد.

مرحله سوم: وارد کردن آدرس آیپی در مرورگر

پس از تغییر آدرس آیپی لپ تاپ و یکسان کردن رنج آن با دستگاه رکوردر، یک صفحه مرورگر در لپ تاپ باز کنید و آدرس آیپی DVR یا NVR را در آن وارد نمایید تا وارد صفحه نخست دستگاه DVR یا NVR شوید. حال باید نام کاربری و رمز عبور DVR یا NVR را وارد نمایید تا به صفحه تنظیمات دستگاه وارد شوید. کلیه این تنظیمات را می توانید عینا برای مشاهده تصویر دوربین های تحت شبکه بر روی لپ تاپ نیز انجام دهید.

نوشته شده توسط

آقای مهندس جلال رضایی چاهوکی مدیریت سایت آموزشگاه ادیسون