۰۵۱۳۸۹۴۶۱۱۰
مشهد، چهارراه صیاد شیرازی، بین پیروزی ۶۳ و ۶۵ پلاک ۱۸۷
برق

3 اشتباه رایج هنگام انتخاب دوربین مدار بسته

3 اشتباه رایج هنگام انتخاب دوربین مدار بسته

در هر شرایطی که باشید، هنگامی که تصمیم می گیرید که از دوربین های مدار بسته برای نظارت و یا حفاظت استفاده کنید، ابتدا باید شرکت ها و محصولات موجود در بازار را به خوبی بررسی و ارزیابی کنید. بخش مهمی از این ارزیابی به شما کمک می کند، تا برند دوربین مدار بسته مورد نظرتان را انتخاب کنید. هر چقدر برند انتخابی و همچنین شرکتی که می خواهید به عنوان پیمانکار، نصب تجهیزات را برای شما انجام بدهد، شناخته شده تر و بزرگ تر باشد، نشان دهنده این است که کیفیت محصولاتی که انتخاب کرده اید بالاتر است.

انتخاب برند دوربین مدار بسته خوب می تواند به میزان بسیار زیادی، خیال شما را راحت کند تا مناطق مورد نظر را با دقت بالاتری مورد پوشش قرار دهید.

اما نکته ی مهمی که باید به آن توجه کنیم این است که شمار زیادی از مشتریان هنگام انتخاب دوربین مدار بسته مناسب، موارد مهمی را نادیده می گیرند و دچار اشتباه می شود. شناخت این اشتباهات می تواند کمک شایانی  در انتخاب برند دوربین مدار بسته به شما بکند. در ادامه سه مورد از فاجش ترین اشتباهاتی که در انتخاب دوربین مدار بسته رخ می دهد را توضیح می دهیم.

اشتباه شماره یک- نمی دانم که چرا باید دوربین مدار بسته بخرم؟

هدف شما از خرید دوربین مدار بسته چیست؟ آیا می خواهید از اموال و دارایی های خود محافظت کنید یا می خواهید، عملکرد کارکنان شرکت یا کارخانه را تحت نظر بگیرید؟ آیا می خواهید از دوربین مدار بسته برای حفاظت از جان خود و عزیزانتان استفاده کنید یا اهداف نظارتی دیگری دارید؟ در این مرحله باید بطور دقیق مشخص کنید که شما به عنوان بهره بردار، چه نیازی دارید که می خواهید با استفاده از سیستم دوربین مدار بسته، به آن دست پیدا کنید.

بیشتر اوقات در یک سامانه نظارت تصویری هم اهداف نظارتی و هم اهداف حفاظتی مد نظر مشتریان است از این رو برای فضاهایی که نیاز به تصویر برداری از جزئیات بیشتری است از دوربین های مناسب آن مکان استفاده می شود و سایر مناطق که به دنبال نظارت کلی از آن هستیم توسط دوربین های مناسب نظارت تصویری پوشش داده می شوند.

اشتباه شماره دو- انتخاب یک شرکت غیر معتبر ضعیف

امروزه برند های متنوع دوربین مدار بسته در کشور حضور دارند، به همان نسبت شرکت های مختلفی به عنوان نماینده فروش دوربین مدار بسته این برند ها در حال فعالیت هستند. به این لیست بلند بالا، فروشگاه های مختلف که محصولات متفرقه دوربین مدار بسته می فروشند را هم اگر اضافه کنید، می رسیم به حجم بسیار زیادی از اطلاعات و اسامی که انتخاب یک شرکت از بین آنها، کاری بسیار سخت و کلافه کننده است.

متاسفانه شرکت های مختلفی هستند که با حربه هایی مانند تخفیف های ویژه، نصب رایگان دوربین مدار بسته، انتقال تصویر رایگان و مواردی از این دست سعی می کنند تا نظر مشتریان را جلب کنند. درصد بسیار بالایی از این شرکت ها، نماینده فروش محصولات بی کیفیت دوربین مدار بسته هستند که با حربه هایی که در بالا گفته شده این محصولات را به کاربران می فروشند. محصولات مدار بسته بی کیفیتی که هیچ گارانتی ندارند و مشتری پس از نصب دوربین و در صورت بروز هرگونه مشکلی در تصاویر و یا عملکرد دوربینها یا دستگاه ضبط، هیچ حق انتخاب دیگری نخواهد داشت.

همواره سعی کنید که کار فروش، نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته خود را به شرکت های معتبر و خشونامی که سابقه فعالیت در این حوزه دارند واگذار کنید. رزومه مناسب، دفتر کار، وبسایت، تلفن ثابت و همراه و مواردی از این دست می تواند به شما کمک کند تا آنالیز بهتری از شرکت های فعال در زمینه فروش و نصب دوربین مدار بسته داشته باشید.

اشتباه شماره سه- انتخاب برند دوربین مدار بسته ارزان قیمت

انتخاب برند دوربین مدار بسته به اندازه ی انتخاب شرکت پیمانکار نصب دوربین مدار بسته اهمیت دارد. انتخاب برند بی کیفیت باعث می شود تا سیستم مدار بسته شما کیفیت مناسب را نداشته باشد و تصویر زنده یا ضبط شده دوربین مدار بسته، امکان تشخیص چهره افراد یا ارائه در مراجع قضایی را نداشته باشد. در برخی مواقع هم کیفیت تصویر دوربین های مدار بسته بی کیفیت، با گذشت زمان افت محسوسی می یابد.

از این رو همواره تلاش کنید که از برند های معتبر یا خوشنام دوربین مدار بسته برای پوشش فضای مورد نیاز و پروژه های مدار بسته خود استفاده کنید. دارا بودن وبسایت معتبر و پویا، اپلیکیشن تلفن همراه و نرم افزار های cms به عنوان برخی از مهم ترین مواردی است که در انتخاب برند دوربین مدار بسته باید به آنها توجه داشته باشید.

تیم ما در آکادمی آموزش دوربین مدار بسته با ارائه پکیج های آموزش نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته با پشتیبانی، به شما کمک می کند تا به عنوان یک کارشناس یا نصاب دوربین مدار بسته وارد عرصه نصب و راه اندازی سیستم های نظارت تصویری شوید. شما می توانید جهت سفارش پکیج جامع آموزش صفر تا صد نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته از طریق منوی بالای سایت وارد بخش پکیج های آموزشی شوید و نسبت به خرید پکیج مورد نظر اقدام نمایید. ویدیو های کاربردی بدون هیچ پیش زمینه ای، پشتیبانی دائمی، عضویت در گروه های vip، گواهینامه پایان دوره و بسیاری موارد دیگر را می توانید در اختیار داشته باشید.

نوشته شده توسط

آقای مهندس جلال رضایی چاهوکی مدیریت سایت آموزشگاه ادیسون