۰۵۱۳۸۹۴۶۱۱۰
مشهد، چهارراه صیاد شیرازی، بین پیروزی ۶۳ و ۶۵ پلاک ۱۸۷
برنامه نویسی ویژوال بیسیک

اگر بخواهیم اسم درستی برای این زمانی که در آن زندگی می‌کنیم بگذاریم، بی شک اسم عصر تکنولوژی مناسب و برازنده آن است. احتمالاً این ترکیب را خیلی در زندگی روزمره‌تان شنیده‌اید، اما آیا فکر کرده‌اید چرا عصر تکنولوژی؟ چیزی که واضح است، این است که تکنولوژی، امروزه به تمام جنبه‌های زندگی ما ورود کرده است. از محیط کار گرفته تا زندگی شخصی و حریم خصوصی و…

ویژوال بیسیک (به انگلیسی: Visual Basic ) توسعه یافته زبان برنامه‌نویسی بیسیک می‌باشد. بیسیک توسط جان کمنسینی و توماس کارتز از کالج درنتموث برای نوشتن برنامه‌های ساده ایجاد شد. طراحی آن از اواسط دهه ۱۹۶۰ آغاز گردید. ویژوال بیسیک تا نسخهٔ ۳ به صورت ۱۶ بیتی بود.

هرگونه تکنولوژی، علاوه بر نکات مثبت، نکات منفی هم دارد که در مقابل تأثیرات خوب آن، بسیار ناچیز هستند و درواقع این هنر انسان است که بتواند در جهت مثبتی از تکنولوژی بهره‌مند شود.  بنابراین در مورد تأثیرات مثبت آن در بهبود زندگی بشر جای هیچ‌گونه بحثی نیست اما باید بدانیم و یاد بگیریم که چگونه نسل آینده را در این امر تربیت کنیم و از آن‌ها صرفاً یک مصرف‌کننده نسازیم، بلکه تولید‌کننده‌هایی باشند که به پیشرفت صحیح تکنولوژی برای نسل‌های آینده خودشان نیز، کمک کنند.

آن‌ها باید تبدیل به افرادی شوند که می‌توانند تکنولوژی را با تمام گستردگی‌اش در دست بگیرند و چیزهای بهتری از آن خلق کنند. تمام فناوری‌هایی که در محیط پیرامون خود مشاهده می‌کنیم یک نقطه مشترک دارند و آن هم این است که توسط شرکت، گروه و یا حتی فردی کدنویسی و طراحی شده‌اند.

این فناوری و برنامه‌ها بعد از طراحی و تست، به مصرف‌کننده‌ها می‌رسند. امروزه برنامه‌نویسی یکی از مهم‌ترین ابزارهایی است که با یادگیری آن می‌توان به اهدافی بزرگ رسید.  بنابراین ما در این مقاله می‌خواهیم به پرسش چرا برنامه‌نویسی را یاد بگیریم، پاسخ قانع‌کننده‌ای بدهیم.

برنامه نویسی ویژوال بیسیک که می تواند امکانات یک زبان برنامه نویسی قدرتمند و حرفه ای برای برنامه نویسی در ویندوز را به ما بدهد. این محیط شی گرا بوده و می تواند اولین دوره انتخابی شما برای برنامه نویسی باشد . محیط ویژوال بیسیک دارای ابزارهایی می باشد که کد نویسی را راحت تر کرده و مفهوم برنامه نویسی را برای کسانی که قبلا هرگز برنامه نویسی نکرده اند راحت می کند . شما در این دوره  به طور کامل با مفاهیم دستوری پایه برنامه نویسی آشنا می شوید .

برنامه نویسی در ویژوال بیسیک ترکیبی از اجزای دید بصری در یک فرم و مشخص کردن ویژگی ها و عملکردهای آن اجزاء است.

از آنجا که ویژگی ها و عملکردهای پیش فرض ، برای اجزا  تعریف شده است، بسیار ساده است خیلی راحت  می توان  برنامه را با استفاده از تکنیک های کشیدن و رها کردن ایجاد کرد. در این دوره آموزشی  بسیاری از ابزارهای جالب را برای کمک به شما در ساخت برنامه های هیجان انگیز و سرگرم کننده فراهم می کنیم. علاوه بر این، ویژوآل بیسیک ، یک زبان کاربر پسند بسیار موثر و کارآمد است. یک ابزار برای قرار دادن کنترل ها مانند جعبه متن، دکمه و غیره در پنجره فرم استفاده می شود. مقادیر پیش فرض هنگامی که یک کنترل ایجاد می شود، ارائه می شود  اما می تواند توسط برنامه نویس آنرا  تغییرداد . شما می توانید بازیهای ساده ، برنامه های کاربردی ساده و … را در طول این دوره آموزشی  بسازید .

پادکست برنامه نویسی ویژوال بیسیک

شهریه دوره

تماس بگیرید

مدت آموزش

3 ماه

مدرسان برنامه نویسی ویژوال بیسیک

خانم مهندس زهره مرغزار مدرس و مربی کامپیوتر و دپارتمان فناوری اطلاعات(کامپیوتر)

سرفصل های برنامه نویسی ویژوال بیسیک

معرفی نرم افزار ویژوال بیسیک و محیط آن

شناخت پنجره های
explorer
properties
layout

معرفی فرم و ویژگی های آن در نرم افزار ویژوال بیسیک

ابزار commend - label - text و مشخصات آن ها

دستورات شرطی if - select case

حلقه تکرار for

ابزار combo
list

loop...
Do
while

ابزار image و scroll

ابزار timer

آرایه یک بعدی و دو بعدی

ساخت منو در ویژوال بیسیک

معرفی دو ابزار پنهان common dialog و rich text در نرم افزار ویژوال بیسیک

کار با فایل های ویژوال بیسیک

ابزار های
file
dir
driver

ارتباط بین ویژوال و ویندوز (تغییر رنگ، فونت و...)

رویدادها

نکات در ساخت یک برنامه مناسب

دستاوردهای برنامه نویسی ویژوال بیسیک

سوالات متداول برنامه نویسی ویژوال بیسیک

بله، بعد از پایان دوره، کارآموزان با شرکت در آزمون سازمان فنی و حرفه ای کشور و با کسب نمره قبولی در آزمون، گواهینامه فنی حرفه ای برای آنها صادر می شود.

هر یک از مهارت های آموزشگاه ادیسون، همزمان به صورت تئوری و عملی برگزار می شود. فراگیران در بخش تئوری با مفاهیم پایه و اولیه دوره آشنا می شوند و در بخش عملی، آن مفاهیم را به کار می گیرند.

بله، امکان پرداخت اقساطی برای هر دوره آموزشی وجود دارد. جهت اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه پرداخت، با آموزشگاه در تماس باشید.

مدارک ارائه شده از موسسه ادیسون، تحت نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور است که بین المللی بوده و قابل ترجمه برای سایر کشورها است.

نظرات کارآموزان برنامه نویسی ویژوال بیسیک