۰۵۱۳۸۹۴۶۱۱۰
مشهد، چهارراه صیاد شیرازی، بین پیروزی ۶۳ و ۶۵ پلاک ۱۸۷
برق

آموزش فعالسازی ایمیل در DVR داهوا

آموزش فعالسازی ایمیل در DVR داهوا

استفاده از دوربین های مدار بسته روز به روز در حال بیشتر شدن است و هر روز مشتریان بیشتری از این دوربین ها برای رفع نیازهای نظارتی و حفاظتی محل کار و زندگی خود استفاده می کنند. همزمان با این توسعه، کاربران به دنبال استفاده بهینه از سیستم های نظارت تصویری هستند. پلاک خوانی، تشخیص چهره، شناسایی چهره و مواردی از این قبیل را می توان به عنوان بخشی از نیاز بازار این نوع از مشتریان مطرح کرد. یکی از ویژگی های مهم دوربین های مدار بسته، امکان ارسال ایمیل است. به این معنی که در صورت بروز مشکل یا شناسایی مورد معینی دستگاه DVR یا NVR به کاربر یا کاربران مشخصی ایمیل ارسال می کند. این ایمیل می تواند حاوی پیام یا عکس دوربین مورد نظر باشد.

چرا باید ارسال ایمیل در DVR یا NVR فعال شود؟

دستگاه های DVR یا NVR به گونه ای طراحی شده اند که بتوانند در صورت بروز مشکلاتی مثل اختلال در روند ضبط تصویر، خراب شدن هارد، آسیب دیدن هارد دیسک، قطع شدن ارتباط دوربین ها، قطع شدن ضبط تصویر و مواردی از  این دست به کاربر ایمیل بزنند همچنین این دستگاه های می توانند هر آلارم یا حرکت یا رخ دادی را فورا به کاربر از طریق ایمیل اطلاع رسانی کنند. البته باید توجه کنیم که ارسال ایمیل در هر دستگاه رکوردری نیاز به تنظیمات اولیه ای دارد که در ویدیوی بالا می توانید کلیه تنظیمات ارسال ایمیل DVR داهوا را به عنوان نمونه مشاهده کنید. تنظیمات ارسال ایمیل سایر دستگاه های ضبط تصویر هم شبیه به تنظیمات ارائه شده در ویدیوی این محتوا می باشد.

چگونه ایمیل DVR داهوا را فعال کنیم؟

نخستین گام برای فعال کردن ارسال ایمیل در DVR داهوا، تنظیمات اولیه بخش ایمیل در قسمت شبکه دستگاه است. در واقع برای اینکه DVR یا NVR بتواند ایمیل ارسال کند، ابتدا باید یک ایمیل بر روی دستگاه تنظیم شود. یعنی کاربر یک ایمیل یا جیمیل با نام کاربری و کلمه عبور مشخص را در قسمت تنظیمات دستگاه وارد کند. ( در صورتی که ایمیل فعالی نداشته باشید می توانید برای اینکار یک ایمیل مشخص به نام کاربر بسازید)

پس از اینکه مشخصات ایمیل را بخش Email در قسمت Network دستگاه وارد کردید. باید تنظیمات مربوط به smtp ایمیل و پورت های آن را وارد کنید و سپس آدرس ایمیل افرادی را که می خواهید در صورت بروز مشکل در DVR، برای آنها ایمیل ارسال شود را در این بخش وارد نمایید. تنظیمات کامل بخش Email در دستگاه را در ویدیوی بالا توضیح داده ایم که می توانید با نگاه کردن ویدیو به آن دسترسی داشته باشید. اما یک نکته مهم در خصوص تنظیمات ایمیل داهوا این است که از چه آدرس smtp باید استفاده کنید.

در صورتی که یک جیمیل بر روی DVR یا NVR تنظیم کرده باشید باید از آدرس smtp.gmail.com استفاده کنید و اگر روی دستگاه رکوردر، ایمیل تنظیم کرده اید تا به شما ایمیل بزند، از آدرس smtp.mail.yahoo.com استفاده کنید.

در گام بعدی پس از تنظیم ایمیل روی دستگاه، می توانید وارد بخش تنظیمات رکوردر شوید و دستگاه را به گونه ای تنظیم کنید که در صورت بروز خطا در عملکرد DVR یا NVR به شما ایمیل بزند یا در صورتی که جلوی دوربین مشخصی رخدادی مانند تشخصی حرکت، تشخصیص عبور از خط فرضی یا مواردی از این دست رخ دهد، دستگاه به شما ایمیل بزند. تنظیمات کامل این بخش را می توانید در ویدیوی بالا ببینید. همچنین می توانید ابهامات خود در مورد تنظیم ارسال ایمیل در دستگاه های مختلف را در بخش کامنت ها مطرح کنید تا به آنها پاسخ بدهیم.

سخن پایانی

تقریبا کلیه دوربین های مدار بسته موجود در بازار ایران، می توانند در صورت بروز مشکلاتی که در این محتوا مطرح شد، ایمیل ارسال کنند اما توجه داشته باشید، در صورتی که از تجهیزات متفرقه یا نونیم بازار استفاده می کنید، شاید عملکرد ارسال ایمیل DVR یا NVR می تواند دچار مشکل شده و به درستی کار نکند. همواره توجه داشته باشید که پیش از فعالسازی ارسال ایمیل در دستگاه، نرم افزار DVR یا NVR را به آخرین نسخه بروز رسانی نمایید تا در عملکرد سیستم مشکلی ایجاد نشود.

نوشته شده توسط

آقای مهندس جلال رضایی چاهوکی مدیریت سایت آموزشگاه ادیسون