۰۵۱۳۸۹۴۶۱۱۰
مشهد، چهارراه صیاد شیرازی، بین پیروزی ۶۳ و ۶۵ پلاک ۱۸۷
برق

برای تبدیل شدن به یک کارشناس دوربین مدار بسته به چند روز زمان نیاز است؟

برای تبدیل شدن به یک کارشناس دوربین مدار بسته به چند روز زمان نیاز است؟

در این محتوا قصد دارم درباره این موضوع صحبت کنم که چقدر زمان لازم است تا یک نفر به عنوان یک کارشناس دوربین مدار بسته، اصولی کار نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته را یاد بگیرد و به درآمد مناسب دست پیدا کند. همچنین توضیح می دهیم که در این زمان باید چه مطالبی را یاد بگیرد و چه مراحلی را طی کند. اگر قصد ورود به دنیای دوربین مدار بسته را دارید، پیشنهاد می کنم در این مقاله همراه من باشید.

چگونه نصب دوربین مدار بسته را یاد بگیرم؟

روش های مختلفی برای یادگیری نصب دوربین مدار بسته وجود دارد، در روش اول، فرد با کارآموزی نزد کسی که چندین سال نصاب دوربین مدار بسته است، آموزش می بینند. مزیت این شیوه آموزشی این است که از همان ابتدا، آموزش بصورت عملی انجام می شود و فرد با انواع تجهیزات سیستم مدار بسته از نزدیک آشنا می شود. اما این روش می تواند فرد را با یک چالش جدی روبرو کند.

چالش جدی این افراد این است که نصابی که نزدش کارآموزش می کنند، همه موارد را به درستی به آنها آموزش نمی دهد. در این مواقع آموزش دوربین مدار بسته تجربی انجام می شود، این موضوع در ادامه فرد را با چالش جدی روبرو خواهد کرد. پس این نوع آموزش نمی تواند نتیجه مطلوبی در پی داشته باشد.

روش دوم، آموزش دوربین مدار بسته تئوری است. در این روش فرد دانش پذیر با دیدن ویدیوی آموزشی یا شرکت در کلاس آموزش دوربین مدار بسته، آموزش می بیند. روش دوم هم مزایا و معایب خود را دارد. مزیت این روش این است که فرد اصولی و پله به پله آموزش می بیند و کلیه مفاهیم مورد نیاز برای اینکه به یک نصاب دوربین تبدیل شود را دارد. اما از سوی دیگر چون تئوری کار را یاد گرفته است و هیچ تجربه عملیاتی و پروژه ای ندارد، هنگام نصب دوربین چالش های متعددی را پیش رو خواهد داشت.

تا حالا دو روش برای آموزش دوربین مدار بسته را توضیح دادیم که هر کدام بر روی یک بعد تمرکز داشتند، روش اول صد در صد مبتنی بر تجربه و عمل است و روش دوم کاملا مبتنی بر ویدیو های آموزشی و تئوری است. با نگاهی به نقاط ضعف هر کدام می توانیم اینگونه نتیجه بگیریم که هیچکدام از این دو روش نمی تواند چالش آموزش دوربین مدار بسته را کامل حل کند.

بهترین آموزش دوربین مدار بسته

اما روش سوم، ترکیبی از دو روش قبلی است، یعنی ابتدا دانش پذیر در قالب ویدیو های آموزشی کاربردی با انواع دوربین، عملکرد، نحوه نصب و راه اندازی، طراحی و جانمایی و … آشنا می شود و سپس بصورت عملی و کارآموزی، آموخته های خود را اجرایی می کند. در این روش فرد کنار یک نصاب دوربین، روند اجرای چند پروژه را بصورت عملیاتی انجام می دهد. این روش بهترین آموزش دوربین مدار بسته است.

در این شیوه مزیت های هر دو روش قبلی وجود دارد و کاربر مرحله به مرحله با نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته آشنا می شود و با نصب عملی پروژه تجربه لازم برای اینکه به یک کارشناس نصب دوربین مدار بسته تبدیل شود.

نوشته شده توسط

آقای مهندس جلال رضایی چاهوکی مدیریت سایت آموزشگاه ادیسون