۰۵۱۳۸۹۴۶۱۱۰
مشهد، چهارراه صیاد شیرازی، بین پیروزی ۶۳ و ۶۵ پلاک ۱۸۷
برق

کابل برق دوربین مداربسته چیست؟

کابل برق دوربین مداربسته چیست؟

یکی از تجهیزات مورد نیاز برای نصب دوربین مداربسته، کابل برق دوربین مداربسته است. وظیفه این کابل انتقال جریان الکتریکی به دوربین مداربسته و دستگاه ضبط است. ولتاژ کابل برق بستگی به این دارد که از منبع تغذیه استفاده می کنید یا آداپتور و می تواند ۱۲ یا ۲۲۰ ولت باشد. کابل برق دوربین مداربسته انواع متفاوتی دارد اما معمولا از کابل با شماره های ۰.۷۵*۲ یا ۱*۲ برای نصب دوربین مداربسته استفاده می شود. چنانچه سیستم مداربسته دارای تعداد زیادی دوربین است بهتر است از کابل های با کیفیت تر استفاده نمود.

کابل ترکیبی دوربین مداربسته چیست؟

یکی از انواع کابل مورد استفاده در نصب دوربین مداربسته کابل ترکیبی است. کابل ترکیبی به کابلی گفته می شود که از دو عدد کابل کواکسیال برای انتقال اطلاعات تصویر و یک عدد کابل برق برای انتقال جریان برق، تشکیل شده است. استفاده از این نوع کابل منجر به کاهش هزینه ها و سهولت در کابل کشی دوربین ها می گردد. اما استفاده از این کابل معایبی نیز دارد. این کابل ها برای پروژه های که کابل کشی هایی با مسافت طولانی دارند مناسب نیستند. برد متوط این کابل ها برای انتقال دیتا و جریان برق ۶۰ تا ۷۰ متر است.

جدول جریان‌های مجاز کابل برق دوربین مداربسته

سطح مقطع کابل جریان مجاز سیم چند رشته در لوله ۲۵درجه جریان مجاز سیم چند رشته در لوله ۴۵درجه جریان مجاز سیم چند رشته در هوای ۲۵درجه جریان مجاز سیم چند رشته در هوای ۴۵درجه جریان مجاز چند سیم یک رشته در هوای ۲۵درجه جریان مجاز چند سیم یک رشته در هوای ۴۵درجه
۰.۵ میلی متر ۷ ۴ ۱۲ ۷
۰.۷۵ میلی متر ۱۰ ۶ ۱۶ ۱۰
۱ میلی متر ۱۰ ۶ ۱۵ ۱۰ ۲۰ ۱۶
۱.۵ میلی متر ۱۵ ۱۰ ۲۰ ۱۵ ۲۵ ۲۰
۲.۵ میلی متر ۲۰ ۱۵ ۲۵ ۲۰ ۳۵ ۲۵
۴ میلی متر ۲۵ ۲۰ ۳۵ ۲۵ ۵۰ ۳۵

نوشته شده توسط

آقای مهندس جلال رضایی چاهوکی مدیریت سایت آموزشگاه ادیسون