۰۵۱۳۸۹۴۶۱۱۰
مشهد، چهارراه صیاد شیرازی، بین پیروزی ۶۳ و ۶۵ پلاک ۱۸۷
برق

انواع شیوه های کسب درآمد از دوربین مدار بسته که باید بدانید!

انواع شیوه های کسب درآمد از دوربین مدار بسته که باید بدانید!

چطور می تونم از نصب دوربین مدار بسته درآمد کسب کنم؟ اصلا اگه نصب دوربین یاد بگیرم، چند روش درآمدی توی این حوزه وجود داره؟ آیا من می تونم توی همه این حوزه ها کار کنم و درآمد بیشتری داشته باشم یا باید یکی از این شیوه ها رو انتخاب کنم؟ به عنوان موسسه ای که بیش از ۱۵ سال در حوزه دوربین های مدار بسته فعالیت داریم و بیش از ۶ سال دوره های حضوری و غیر حضوری آموزش دوربین های امنیتی رو برگزار می کنیم با افراد مختلفی مواجه می شیم که در حال بررسی بازار مدار بسته هستند تا وارد این حوزه بشوند و شغل مناسب خودشون رو داشته باشند. از این رو تصمیم گرفتیم در این محتوا کلیه مدل های درآمدی یک کارشناس دوربین مدار بسته رو به زبان ساده توضیح بدیم، توصیه می کنم تا پایان این محتوا با ما همراه باشید.

خب حالا ببینیم که یک کارشناس حوزه نظارت تصویری چه مدل های درآمدی می تواند داشته باشد، ما در این محتوا پس از بررسی های متعدد به ۷ مدل درآمدی رسیدیم که در ادامه در مورد هر کدوم توضیح می دم.

مدل درآمدی شماره یک: فروش دوربین مدار بسته

نخستین کار سود آور در حوزه سیستم های نظارت تصویری، فروش دوربین های مدار بسته و تجهیزات وابسته است. پس از اینکه به درستی آموزش دیدید می توانید کار خود را با فروش تجهیزات شروع کنید. در این مرحله شما دو راه پیش رو دارید، یا به عنوان یک نصاب دوربین مدار بسته می خواهید فرآیند فروش را انجام دهید. که در این صورت در کنار نصب دوربین، به مشتریان خود فروش محصول هم خواهید داشت و می توانید سود مناسبی را از این راه کسب کنید. یا اینکه می خواهید به عنوان یک کارشناس فروش محصولات نظارت تصویری، کار کنید که در این صورت می توانید در یک شرکت فعال در حوزه فروش تجهیزات ایمنی کار خود را شروع کنید و در ادامه کسب و کار و شرکت خود را راه بیندازید.

در هر دو صورت سود حاصل از فروش دوربین مدار بسته و تجهیزات وابسته به آن می تواند در سال های ابتدایی کار به کمک شما آمده و زمینه را برای رشد و توسعه مالی شما فراهم کند.

مدل درآمدی شماره دو: نصب و راه اندازی دوربین های مدار بسته

شیوه دوم کسب درآمد در حوزه دوربین مدار بسته، نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته است. پس از اینکه بطور اصولی آموزش دوربین مدار بسته را بگذرانید، می توانید به عنوان یک تکنسین نصب دوربین های مدار بسته در این حوزه کار خود را شروع کنید و از نصب تجهیزات کسب درآمد کنید. نصب دوربین، نصب DVR، نصب NVR، کابل کشی، تنظیم تجهیزات، لوله کشی و داکت کشی مرتبط با پروژه های مدار بسته و مواردی از این دست در حوزه کاری این مدل درآمدی قرار می گیرد.

این روش در ابتدای کار به همه دوستانی که کار نصب دوربین مدار بسته را یاد می گیرند توصیه می شود. چرا که با یاد گرفتن اصولی و عملی کار می توانید یک عمر از تجربه آن در پیشرفت کسب و کار دوربینی خود استفاده کنید. از این رو توصیه می شود حتی اگر می خواهید به عنوان یک مدیر یک شرکت فعال در حوزه فروش دوربین مدار بسته تاسیس کنید، باز هم یک دوره حداقل چند ماهه را به اجرای پروژه و نصب سیستم های نظارت تصویری اختصاص دهید.

مدل درآمدی شماره سه: انتقال تصویر دوربین مدار بسته

یکی از مهمترین و سودآورترین شیوه های درآمدی در حوزه نصب و راه اندازی دوربین های مدار بسته، انتقال تصویر دوربین ها از بستر اینترنت بر روی موبایل یا لپ تاپ است. در این شیوه شما با تنظیم DVR یا NVR و تلفن همراه یا کامپیتور مشتری می توانید درآمد مناسبی را کسب کنید. این شیوه بیشتر شامل تنظیمات است و کار عملی زیادی را شامل نمی شود. همچنین با یادگیری انتقال تصویر دوربین های مدار بسته با استفاده از رادیو های وایرلس می توانید تصاویر دوربین ها را بدون نیاز به اینترنت، به کیلومترها دورتر منتقل نمایید.

با یاد گرفتن اصولی حاصل از آموزش صفر تا صد دوربین مدار بسته می توانید این شیوه درآمدی را به خوبی یاد گرفته و در کنار فروش و نصب دوربین مدار بسته از شیوه انتقال تصویر دوربین هم به درآمد مناسبی دست پیدا کنید.

مدل درآمدی شماره چهار: عیب یابی تجهیزات دوربین مدار بسته

در این شیوه، کارشناس نصب دوربین مدار بسته با بررسی تجهیزات نصب شده به عیب یابی و رفع ایراد آنها می پردازد. اینکه چرا دوربین کار نمی کند، تصویر دوربین دچار مشکل شده، نویز تصویر را چگونه رفع کنیم، تاخیر در تصویر دوربین ها را چگونه رفع کنیم، چرا DVR یا NVR ضبط نمی کند و مواردی از این دست در حوزه عیب یابی تجهیزات مدار بسته قرار می گیرد. ناگفته پیداست که یک کارشناس نصب دوربین مدار بسته باید از تجربه کافی برخوردار باشد تا بتواند به عیب یابی یک سامانه مدار بسته بپردازد. در غیر اینصورت عیب یابی سیستم های نظارت تصویری می تواند نصاب دوربین را با چالش های جدی روبرو کند.

در این حوزه هم نیاز به آموزش جامع دوربین مدار بسته برای اینکه کاربر بتواند عیب یابی دوربین های مدار بسته را به خوبی انجام دهد یک امر کامل ضروری است.

مدل درآمدی شماره پنج: خدمات و پشتیبانی دوربین مدار بسته

پس از اینکه چندین پروژه مدار بسته را نصب کردید و تجربه نصب شما به اندازه کافی رشد کرد، می توانید وارد حوزه خدمات و پشتیبانی شوید. برخی از مشتریان بزرگ که عمدتا از پروژه های دولتی هستند از جمله: بانک ها، بیمارستان ها و …  و پیش از این دوربین نصب کرده اند برای نگهداری و رفع مشکلات احتمالی سیستم خود نیاز به یک کارشناس یا تیم خبره و کاربلد دارند تا با انعقاد قرارداد، مشکلات احتمالی سیستم را در اسرع وقت حل کند. یا با انجام بازدید های دوره ای و تمیز نگه داشته دائمی دوربین ها و رکوردر، باعث شود تا سیستم به درستی کار کند.

مدل درآمدی خدمات و پشتیبانی یکی از مدل های پولساز در حوزه نظارت تصویری است چرا که نیاز به هیچ سرمایه اولیه ای ندارد و مستقیما با دانش فنی و تجربه نصاب دوربین مدار بسته در ارتباط می باشد. از این رو در صورتی که درست و اصولی آموزش دوربین مدار بسته را گذرانده باشید می توانید حداقل یکسال پس از شروع کار در این حوزه به عنوان یک کارشناس، پروژه های خدمات و پشتیبانی مختلف را به سبد فروش خدمات خود اضافه نمایید.

مدل درآمدی شماره شش: تعمیر دوربین مدار بسته

در ۵ مدل درآمدی که پیش از این به آنها اشاره شد، شما به عنوان یک کارشناس فروش و نصب دوربین مدار بسته به پروژه ها سر می زنید و از ارائه خدمات نصب و فروش محصولات درآمد کسب می کنید اما مدل درآمدی تعمیر دوربین مدار بسته با مدل های پیشین کاملا متفاوت است. در واقع چنانچه به عنوان یک تعمیرکار دوربین مدار بسته کار کنید، دیگر فرصت نخواهید داشت که نصب و فروش دوربین را هم انجام دهید. چرا که یک تعمیرکار دوربین مدار بسته همیشه باید در دفتر خود حضور داشته باشد تا تجهیزات مدار بسته ای که برای تعمیر برایش ارسال شده را تعمیر کند.

آشنایی با مدار های داخلی، مولتی متر و سایر تجهیزاتی که در تعمیر تجهیزات باید از آنها استفاده کنید، نوع و حوزه فعالیتی شما را کاملا تغییر می دهد. در واقع باید تصمیم بگیرید که یا به عنوان یک تعمیرکار دوربین مدار بسته کار کنید یا یک کارشناس فروش و نصب دوربین مدار بسته.

مدل درآمدی شماره هفت: ریست پسورد دوربین مدار بسته

برخی از افراد هم فقط کار ریست پسورد را انجام می دهند. برای وارد شدن به DVR یا NVR یا دوربین آیپی یک رمز عبور باید روی آن قرار بگیرد، با گذشت زمان ممکن است که پسورد این تجهیزات فراموش شود. در این موقع است که نیاز به همکارانی داریم که ریست پسورد را انجام می دهند. این افراد با استفاده از نرم افزار های ویژه ریست کردن رمز دستگاه که بسته به برند و مدل هر دستگاه متفاوت است، فرآیند ریست پسورد را انجام می دهند.

شیوه درآمدی ریست پسورد هم شیوه ای است که باید سابقه انجام کار های مشابه را داشته باشید یا با نرم افزار های مربوط به ریست پسورد این تجهیزات آشنا باشید. که این امر هم نیازمند یک آموزش جامع و کامل می باشد.

نوشته شده توسط

آقای مهندس جلال رضایی چاهوکی مدیریت سایت آموزشگاه ادیسون