۰۵۱۳۸۹۴۶۱۱۰
مشهد، چهارراه صیاد شیرازی، بین پیروزی ۶۳ و ۶۵ پلاک ۱۸۷
برق

سه دلیل عمده هنگ کردن دزدگیر اماکن که باید بدانیم!

سه دلیل عمده هنگ کردن دزدگیر اماکن که باید بدانیم!

در این محتوا قصد داریم تا سه مورد از مهمترین دلایل هنگ کردن سیستم دزدگیر اماکن را به زبان ساده توضیح بدهیم. با توجه به اینکه برند های متعددی در بازار ایران وجود دارند اما هنوز هم شاهد هنگ کردن دزدگیر ها هستیم. اگر چه این مهم می تواند دلایل مختلفی داشته باشد اما در این مقاله سعی کرده ام که سه دلیل عمده هنگ کردن دزدگیر اماکن را برای شما توضیح بدهم.

هنگ کردن دزدگیر اماکن

هنگ کردن دزدگیر اماکن چیست؟ چه زمانی دزدگیر هنگ می کند؟ بیایید ابتدا ببینیم که هنگ کردن دزدگیر یعنی چه؟ هر گونه اختلال در عملکرد دزدگیر اماکن، به هنگ کردن معروف است در این حالت دزدگیر حرکت را تشخیص نمی دهد یا بدون دلیل آلارم می دهد. بروز همچنین مشکلی می تواند باعث نارضایتی مشتری شود از این رو به عنوان یک نصاب دزدگیر اماکن باید با مهمترین دلایل هنگ کردن دزدگیر آشنا باشید.

حذف شدن ریموت ها از پنل مرکزی دزدگیر، خارج شدن تلفن کننده از مدار دزدگیر، از دسترس خارج شدن کیبورد دستگاه یا تلفن کننده، عدم دریافت فرمان از کاربر ادمین تنها چند نشانه مهم هستند که می توانیم هنگ کردن دزدگیر اماکن را تشخیص بدهیم. اما در این گونه مواقع مهمترین دلایل چیست و از آن مهمتر اینکه، چطور می توانیم دزدگیر را از حالت هنگ شده خارج کنیم؟

نوسان ولتاژ برق شهر

پنل مرکزی دزدگیر با برق ۲۲۰ ولت شهر کار می کند. همانطور که می دانید گاهی اوقات ولتاژ ورودی برق دچار افزایش یا کاهش می شود. پنل مرکزی تا حدود مشخصی می تواند افت ولتاژ برق شهر را کنترل کند اما در صورتی که ولتاژ برق شهر افت شدیدی داشته باشد (مثلا ۱۶۰ ولت)، پنل مرکزی در حالتی قرار می گیرد که نمی تواند بین برق شهر و باطری دستگاه سوئیچ کند. از این رو دزدگیر هنگ می کند و مشکلات مطرح شده در بالا می تواند برای دزدگیر ایجاد شود.

چکار کنیم، دزدگیر اماکن هنگ نکند؟

در صورتی که محل نصب دزدگیر اماکن دچار نوسان شدید برق است و افت ولتاژ مشهودی به سیستم اعمال می شود می توانید از یک استابلایزر یا ثابت نگهدارنده ولتاژ استفاده کنید. یا از یک سیستم برق اضطراری که مجهز به استابلایزر است استفاده نمایید. این راهکار می تواند برای همیشه مشکل هنگ کردن دزدگیر اماکن بخاطر افت ولتاژ را حل کند.

باطری پنل مشکل دارد!

دلیل دوم که باعث هنگ کردن پنل دزدگیر می شود، باطری معیوب است. استفاده از باطری معیوب می تواند تبعات جبران ناپذیری به مشتری وارد کند. از خاموش شدن دستگاه گرفته تا هنگ کردن دزدگیر و حتی آتش گرفتن پنل مرکزی، همه و همه می تواند بخاطر استفاده از باطری معیوب رخ بدهد.اما چکار کنیم که باطری معیوب باعث بروز مشکلات مطرح شده برای پروژه ما نشود؟

باطری پنل دزدگیر اماکن را چگونه انتخاب کنم؟

توصیه می کنم که پیش از تهیه باطری برای پنل مرکزی، حتما با کارشناسان فنی شرکت تامین کننده پنل مرکزی دزدگیرتان مشورت نمایید و به هیچ وجه از باطری های متفرقه بازار استفاده نکنید. به خاطر داشته باشید که باطری مورد استفاده از پنل مرکزی باید بهترین کیفیت را داشته باشد چرا که استفاده از باطری بی کیفیت می تواند حوادثی مانند آتش سوزی را به دنبال داشته باشد.

پنل دزدگیر اماکن

سومین دلیل هنگ کردن دزدگیر اماکن، استفاده از پنل بی کیفیت است. در صورتی که برند های متفرقه یا نونیم و یا حتی مدل بی کیفیت استفاده کنید باید منتظر هنگ کردن دزدگیر باشید. پنل مرکزی به عنوان قلب سیستم دزدگیر اماکن است. حتی اگر از سنسور های باکیفیت بازار برای تشخیص استفاده کرده باشد، در صورتی که پنل دزدگیر کیفیت نداشته باشد، نتیجه خوبی به دنبال نخواهد داشت. بروز هنگی های متعدد، آژی های اشتباه یا عدم تشخیص حرکت و مواردی دیگر می تواند بخاطر انتخاب پنل بی کیفیت رخ بدهد.

راه حل چیست؟

پیشنهاد می کنم برای پوشش نیاز های امنیتی مکانی که می خواهید در آنجا دزدگیر اماکن نصب کنید، از محصول با کیفیت یا خوش کیفیت دزدگیر استفاده کنید. استفاده از محصولات متفرقه و بی کیفیت را برای همیشه کنار بگذارید. استفاده از محصولات متفرقه یا اصطلاحا فیک باعث از بین رفتن اعتبار شما به عنوان یک تکنسین نصب دزدگیر اماکن در شهر شما می شود و به مرور مقدار فروش محصول شما کم و کمتر می شود.

نوشته شده توسط

آقای مهندس جلال رضایی چاهوکی مدیریت سایت آموزشگاه ادیسون