۰۵۱۳۸۹۴۶۱۱۰
مشهد، چهارراه صیاد شیرازی، بین پیروزی ۶۳ و ۶۵ پلاک ۱۸۷
دوره تست و تحویل تاسیسات الکتریکی ساختمان
برق

دوره تست و تحویل تاسیسات الکتریکی ساختمان

پیش ثبت نام دوره حضوری 12 % تخفیف

تست و تحویل تاسیسات الکتریکی چیست؟

بنا به درخواست مهندس ناظر عملیات تست و تحویل در پروژه های ساختمانی انجام می‌شود که در آن چندین آزمایش مهم مورد بررسی قرار می گیرد و به ناظر این اطمینان را می‌دهد که تجهیزات عایق کار و هادی ها و اتصالات تاسیسات برقی و  حفاظتی به درستی اجرا شده و مشکلی از نظر تحویل به کارفرما ندارند.تست و تحویل تاسیسات برقی یکی از عناصر مهم و حیاتی در هر ساختمانی محسوب می‌شود.
این امر از اهمیت بالایی برخوردار است و برای اطمینان از عملکرد درست و ایمن سیستم‌های برقی میباشد زیرا به شناخت مشکلات و نقص های احتمالی در سیستم های برقی کمک می‌کند
و از وقوع حوادث و خطرات احتمالی جلوگیری می کند. تست و بازرسی صحیح و دقیق از تاسیسات برقی علاوه بر اینکه از خطرات احتمالی جلوگیری می‌کند می‌تواند عمر مفید تاسیسات برقی را افزایش داده و هزینه های ناشی از خرابی و تعمیرات غیر ضروری را کاهش دهد.
تست و تحویل تاسیسات برقی ساختمان از شایستگی های حوزه برق می باشد و کارهایی از قبیل، انتخاب مواد مصرفی و اجرایی مورد تایید در تاسیسات برقی و اجرای انواع تست ها در ساختمان ،بازرسی و آماده کردن ساختمان جهت تحویل و تست نهایی را شامل می شود .استاندارد  تست و تحویل در راستای اجرای تفاهم نامه مابین نظام مهندسی ساختمان با سازمان آموزش فنی وحرفه ای تهیه شده که با برقکاران ساختمان و مهندسین ناظر در ارتباط میباشد و مطابق ویرایش جدید مبحث ۱۳ تعریف شده است و مطابق استاندارد IEC60364_6 می باشد.

پادکست دوره تست و تحویل تاسیسات الکتریکی ساختمان

شهریه دوره

تماس بگیرید

مدت آموزش

2 هفته

مدرسان دوره تست و تحویل تاسیسات الکتریکی ساختمان

آقای مهندس بهزاد منصوری کارشناس و مربی برق و دپارتمان برق

سرفصل های دوره تست و تحویل تاسیسات الکتریکی ساختمان

کلیات و الزامات

آزمون های اولیه و کنترل

تست تداوم هادی مدارهای تاسیسات برقی

تست مقاومت عایقی

تست پلاریته

تست مقاومت الکترود زمین

تست امپدانس حلقه اتصال کوتاه

تست توالی فاز

تست عملکرد کلید جریان باقی مانده

تست افت ولتاژ

تست شیت

دستاوردهای دوره تست و تحویل تاسیسات الکتریکی ساختمان

در این دوره آموزشی کارآموزان با با دستورالعمل های نظام مهندسی در امر حفاظت سیستم های ارتینگ آشنا می شوند.قوانین و استانداردهای نظام مهندسی در امر حفاظت ارتینگ مرتب در حال بازبینی و اصلاح است و تسلط به این قوانین از ملزومات است و یک مهندس ناظر یا مجریان پروژه های برقی باید با آن آشنا و مطابق آن عمل کنند.

در این دوره آموزشی کارآموز باید مشخصات مواد مصرفی در سیستم ارتینگ را بداند که بتواند در نظارت و اجرای آن بطور دقیق عمل نماید.استفاده از مواد مصرفی مناسب و تجهیزات استاندارد در کیفیت سیستم حفاظتی تاثیر بسزایی دارد.

شناخت روش های آزمون و تست اولیه سیستم ارتینگ از خصوصیات و ویژگی های یک ناظر یا مجری و پیمانکاران برق است که باید بطور دقیق مورد بررسی قرار گیرد .کارآموزان با آشنایی این آزمون هامی توانند قبل از تحویل پروژه و با تفاوت بر پروژه نقاط قوت و ضعف خود را بررسی و آنرا کنترل نمایند.

در این دوره آموزشی کارآموز ضمن شناخت تجهیزات اندازه گیری می تواند تست عایقی، پلاریته و مقاومت الکترود زمین و همچنین تعیین آمپدانس حلقه اتصال کوتاه و توالی فازها و....را بررسی و اندازه گیری نماید و در صورت بروز عیب نسبت به حل آن اقدام نماید.عملکرد کلیدهای حفاظتی و افت ولتاژهای بسیار مهم و ضروری استو توجه به آن فقط با تست و اندازه گیری پارامترها انجام‌می شود.

در این دوره با استفاده از دستگاه های مجهز پارامترهای زیادی در سیستم اندازه گیری بدست می آید که باید آنرا در جداول و نمودارها و محاسبه و بررسی کرد و در نهایت پروژه را تایید یا رد کرده این نتیجه پایانی عملکرد مجریان و پیمانکاران خواهد بود.

با توجه به ضرورت نظارت بر پروژه های اجرایی،سیستم زمین حفاظتی برای ساکنین ساختمان های مسکونی _اداری و تجاری از اهمیت زیادی برخوردار شده است و نظام مهندسی تاکید بسیار زیادی در اجرایی کردن آن داشته است بنابراین با گذراندن این دوره آموزشی افراد می توانند در این حرفه مشغول به کار شوند و مجازات مربوطه را از سازمان نظام مهندسی دریافت نمایند

کارآموز با شرکت در آزمون های کتبی و عملی که آموزشگاه ادیسون آنرا هماهنگ می کند می تواند بعد از قبولی در آزمون ،گواهینامه فنی و حرفه ای را دریافت نماید

قابلیت ترجمه دارد و برای مهاجرت یک رزومه مهارتی محسوب می شود که می‌تواند در کنار رزومه های مهارتی برق صنعتی و برق ساختمان تاًیر بسیار خوبی در مهاجرت داشته باشد.

سوالات متداول دوره تست و تحویل تاسیسات الکتریکی ساختمان

تمام دوره های آموزشگاه ادیسون منجر به در آمد زایی میشه و هدف آموزشگاه همیشه همین بوده.ولی علاوه بر کسب مهارت باید در مهارت‌های ارتباطی و بازار مهارت های لازم رو داشته باشین

ثبت نام در دوره های آموزشگاه ادیسون خیلی راحته میتونین به صورت حضوری مراجعه کنین و پس از پر کردن فرم های مربوطه و ارائه مدارک لازم ثبت نام رو انجام بدین به صورت غیر حضوری و تماس تلفنی با شماره ۰۵۱۳۸۹۴۶۱۱۰

افرادی که میخوان تو این دوره ثبت نام کنن باید اول دوره برقکار ساختمان رو بگذرونن و یا در این زمینه سابقه کار داشته باشن و همچنین آشنایی با مقررات ملی ساختمان یا همان مبحث ۱۳ و موضوعات نشریه ۱۱۰ برق

۹۰ درصد مطالب به صورت فنی و عملی هست و تنها ۱۰ درصد تئوریه