۰۵۱۳۸۹۴۶۱۱۰
مشهد، چهارراه صیاد شیرازی، بین پیروزی ۶۳ و ۶۵ پلاک ۱۸۷
برق

نرم‌افزار زیمنس ان ایکس (Siemens NX) چیست؟

نرم‌افزار زیمنس ان ایکس (Siemens NX) چیست؟

نرم‌افزار زیمنس ان ایکس (Siemens NX) امکانات گسترده‌ای برای طراحی، مهندسی و تحلیل و ساخت محصول در اختیار مهندسین قرار می‌دهد. دستورات و حالات متنوع طراحی، حل گرهای مختلف برای تحلیل‌های استاتیکی، دینامیکی، حرارتی، سیالاتی، ماشین‌کاری چند محوره؛ گوشه‌ای از امکانات این نرم‌افزار محسوب می‌شود.

نرم‌افزار زیمنس ان ایکس (Siemens NX) چیست؟

در فرایند تولید یک محصول، مفهومی تحت عنوان Product Life Management یا PLM مطرح است. امروزه بحثی که بسیار حائز اهمیت است، این است که تمام فرایند PLM در یک نرم‌افزار انجام بپذیرد. اینجا است که نرم‌افزار قدرتمندی مانند NX اهمیت پیدا می‌کند.
نرم‌افزار زیمنس ان ایکس (Siemens NX) امکانات گسترده‌ای برای طراحی، مهندسی و تحلیل و ساخت محصول در اختیار مهندسین قرار می‌دهد. دستورات و حالات متنوع طراحی، حل گرهای مختلف برای تحلیل‌های استاتیکی، دینامیکی، حرارتی، سیالاتی، ماشین‌کاری چند محوره؛ گوشه‌ای از امکانات این نرم‌افزار محسوب می‌شود. زیمنس ان ایکس ابزارهای قدرتمندی برای طراحی قطعات سه‌بعدی، مدل‌سازی سطوح، شبیه‌سازی و تحلیل، برنامه‌ریزی تولید و مدیریت داده‌های محصولات را فراهم می‌کند.

اهمیت یادگیری زیمنس ان ایکس برای طراحی، مهندسی و ساخت محصول چیست؟

با توجه به افزایش روزافزون استفاده از نرم‌افزار Siemens NX در صنعت و همین طور گستردگی امکانات و کاربردهای آن، نیاز است که مهندسین کشور برای یادگیری این نرم‌افزار در سطوح مختلف اقدام کنند. در این آموزش شما با اصول اولیه کار با نرم‌افزار Siemens NX آشنا می‌شوید و در پایان می‌توانید قطعات صنعتی رایج را مدل‌سازی کنید.
در این آموزش نرم‌افزار Siemens NX در سطح مقدماتی و به صورت گام‌به‌گام و همراه با مثال مورد بررسی قرار می‌گیرد.
Siemens NX نرم‌افزاری است که در حال حاضر سهم مهمی از بازار جهانی نرم‌افزارها را به خود اختصاص داده است و در داخل کشور هم استفاده از آن، روز‌به‌روز در حال افزایش است. دانشجویان و مهندسین با استفاده از این آموزش، گام بلندی در ارتقای سطح دانش فنی خود برمی‌دارند.

دوره plc در آموزشگاه ادیسون را میتوانید جزییاتش را مشاهده کنید آموزش اتوماسیون صنعتی با PLC S7-1200

نوشته شده توسط

آقای مهندس جلال رضایی چاهوکی مدیریت سایت آموزشگاه ادیسون