۰۵۱۳۸۹۴۶۱۱۰
مشهد، چهارراه صیاد شیرازی، بین پیروزی ۶۳ و ۶۵ پلاک ۱۸۷
برق

راهنمای خرید دزدگیر اماکن و دزدگیر منزل

راهنمای خرید دزدگیر اماکن و دزدگیر منزل

راهنمای خرید دزدگیر اماکن و دزدگیر منزل

یکی از تجهیزات حفاظتی که امروزه برای بیشتر مجتمع‌های تجاری و مسکونی مورد استفاده قرار می‌گیرد، دزدگیر اماکن می‌باشد. این وسیله باعث کاهش سرقت در محیط‌های مختلف می‌شود و هنگام احساس خطر با به صدا درآمدن آژیر اعلام سرقت، شمارا از خطر احتمالی مطلع خواهد کرد؛ بنابراین می‌توان نقش چشمگیر این وسیله را در حفاظت از منازل و دیگر محیط‌ها مشاهده کرد.

دزدگیر اماکن دارای مدل‌ها و انواع مختلفی است و میزان قیمت آن‌ها نیز متفاوت است که می‌توان با توجه به نوع ساختمان و میزان بودجه خود یکی از آن‌ها را انتخاب نمایید. در این مطلب قصد داریم شمارا با انواع دزدگیر آشنا کنیم و نکات مهم در خرید این وسیله را به شما معرفی نماییم تا انتخاب مطمئنی برای منزل یا محیط کار خود داشته باشید.

راهنمای خرید انواع دزدگیر اماکن

دزدگیری که برای محیط‌های مختلف نصب می‌شود دارای انواع مختلفی است. برخی انواع مدل‌های دزدگیر عبارت است از:

 • دزدگیر باسیم : این مدل یکی از قدیم‌ترین و ایمن‌ترین نوع دزدگیر منزل است. دزدگیر باسیم به سیم‌کشی نیاز دارد تا سنسورهای دزدگیر به مرکز آن متصل شود.
 • دزدگیر بی‌سیم: دزدگیر وایرلس یا بی‌سیم نیز یکی از انواع دزدگیرها می‌باشد. همان‌طور که از نام این دزدگیر پیداست، این مدل به سیم‌کشی نیازی ندارد و ارتباط بین مرکز و سنسور از طریق ارسال فرکانس چشمی دزدگیر است.
 • دزدگیر تلفن کننده ثابت : بر روی حافظه این مدل دزدگیر شماره‌هایی ثبت می‌شود که می‌تواند شماره صاحب ‌منزل و اطرافیان او باشد. هنگام به صدا درآمدن آژیر اعلام سرقت این دزدگیر با شماره‌های ثبت‌شده تماس برقرار می‌نماید و یک پیام که از قبل تعیین‌شده است برای این شماره‌ها پخش می‌شود و درنتیجه از سرقت محل موردنظر جلوگیری می‌کند.
 • دزدگیر سیم‌کارت خور : دزدگیرهای سیم‌کارتی از طریق پیامک موارد خطر و اتصالات برق را به کاربران خود پیامک میکند . مزیت پنل این دزدگیر این است که می‌توان از راه دور و به‌وسیله سیم‌کارت دزدگیر را هدایت کرد. در این نوع دزدگیر نیز هنگام موارد خطر پس از پیامک از طریق تماس کاربر خود را مطلع می‌نماید.

آژیر اعلام سرقت دزدگیر چیست؟

مهم‌ترین جزء در تمامی مدل‌های ذکرشده دزدگیر منزل، آژیر اعلام سرقت می‌باشد. آژیرها در هنگام خطر با صدایی متناوب کاربر را از سرقت احتمالی مطلع می‌کنند. این آژیرها دارای صداهای مختلفی هستند و با توجه به نوع ولتاژ به انواع متفاوتی تقسیم می‌شوند. به‌طورکلی آژیرها دارای دو مدل آژیرهای داخلی و آژیرهای بیرونی هستند.

آژیرهای داخلی که به نام‌های سیرن و پیزو نیز شناخته می‌شود در محیط داخلی ساختمان و کنار جعبه اعلام سرقت نصب می‌شود. این آژیر توسط سیم‌کشی به سرور اصلی متصل می‌شود. درواقع کار آژیرهای داخلی این است که افراد داخل ساختمان را از خطر احتمالی مطلع کند.

آژیرهای بیرونی یا اسپیکر دزدگیر در بیرون از ساختمان نصب می‌شود. این آژیر نیز توسط سیم‌کشی به سرور متصل می‌شود و افراد بیرون از ساختمان را از خطر مطلع می‌کند. این آژیرها را باید در ارتفاع نصب کرد و آن‌ها را با کاور پوشاند تا در معرض باد و باران قرار نگیرند.

نکات مهم در خرید دزدگیر اماکن

همان‌طور که گفته شد دزدگیر اماکن یک وسیله الکترونیکی است که مهم‌ترین کار آن اعلام سرقت منزل می‌باشد و امنیت ساختمان را تأمین می‌کند. ازاین‌رو انتخاب دزدگیر مناسب بسیار دارای اهمیت است و باید در خرید آن حتماً نکاتی را در نظر گرفت. به‌طورکلی برخی از نکاتی که در خرید دزدگیر منزل باید به آن توجه داشت عبارت‌اند از:

 

 • توجه به مکان مورد نصب: اولین نکته‌ای که در خرید دزدگیر اماکن باید به آن توجه داشت مکان موردنظر می‌باشد. شما باید مدل دزدگیر را با توجه به محیط مورداستفاده انتخاب نمایید. برای محیط‌هایی که امکان سیم‌کشی وجود ندارد، حتماً دزدگیرهای بی‌سیم را خریداری کنید.
 • مدل دزدگیر: یکی دیگر از نکاتی که هنگام خرید دزدگیر اماکن باید به آن توجه داشت، مدل دزدگیر است. برای محیط‌هایی که به امنیت بیشتری نیاز دارند و به عبارتی بیشتر در معرض سرقت هستند، بهتر است سیستم‌های حرفه‌ای مانند سیم‌کارتی و تلفن کننده را انتخاب کنید، تا سریع‌تر از اعلام سرقت مطلع شوید.
 • مارک لوازم جانبی دزدگیر: معمولاً اجزاء سیستم دزدگیرها به‌صورت جداگانه به فروش می‌رسد، جنس و مدل این لوازم نیز بسیار دارای اهمیت است. بهتر است هزینه کافی برای خرید سنسور، چشمی، آژیر و… را در نظر بگیرید و برندهای معتبر را خریداری کنید تا اختلالی در کارکرد دزدگیر به وجود نیاید.

نصب دزدگیر اماکن

طریقه نصب دزدگیر اماکن با توجه به مدل آن تا حدودی متفاوت است. همان‌طور که گفته شد برخی از مدل‌ها نیاز به سیم‌کشی و برق‌کار دارند و برای مدل‌های دیگر باید چشمی نصب شود. به‌طورکلی نصب دزدگیر کاری تخصصی است و خود فرد نمی‌تواند آن را نصب نماید و بهتر است کار نصب دزدگیرهای مختلف را به نیروهای متخصص و نمایندگی‌های مجاز بسپارید تا اجزاء دزدگیر به‌صورت اصولی نصب شود و اختلالی در کارکرد سیستم به وجود نیاید.

قیمت دزدگیر اماکن و آژیر اعلام سرقت

قیمت دزدگیر منزل معمولاً متغیر است و نمی‌توان برای آن قیمت ثابتی در نظر گرفت؛ چراکه میزان قیمت نهایی دزدگیر به عوامل مختلفی بستگی دارد. برخی از این عوامل عبارت‌اند از:

 • مارک و برند دزدگیر
 • مدل دزدگیر
 • میزان قابلیت‌های دزدگیر
 • نوع لوازم جانبی دزدگیر
 • میزان گارانتی دزدگیر و…

قیمت آژیر اعلام سرقت نیز ثابت نیست و میزان قیمت آن با توجه به مارک و قابلیت آن متفاوت است. اگر قصد خرید دزدگیر و آژیر اعلام سرقت را دارید و از میزان قیمت آن بی‌اطلاع هستید ما به شما پیشنهاد می‌کنیم با آموزشگاه اینترنتی پنتا تماس برقرار نمایید و از میزان قیمت‌ها و مشخصات دزدگیرها اطلاع یابید.

این مطلب توسط فنی شو جهت راهنمای خرید دزدگیر اماکن برای شما تهیه‌شده است تا انتخاب درست و مطمئنی را داشته باشید. اگر قصد خرید دزدگیر منزل را دارید ما به شما پیشنهاد می‌کنیم، خرید خود را به‌صورت حضوری یا اینترنتی از فروشگاه پنتا انجام دهید. پنتا دارای ۲۵ سال سابقه تولید و عرضه محصولات حفاظتی همچون سیستم اعلام سرقت، سیستم ضد حریق، دوربین مداربسته و… می‌باشد.

جهت مشاهده و خرید انواع سیستم‌های ضد سرقت می‌توانید به سایت اینترنتی پنتا مراجعه نمایید و پس از انتخاب مورد دلخواه آن را به‌صورت اینترنتی سفارش دهید.

نوشته شده توسط

آقای مهندس جلال رضایی چاهوکی مدیریت سایت آموزشگاه ادیسون