۰۵۱۳۸۹۴۶۱۱۰
مشهد، چهارراه صیاد شیرازی، بین پیروزی ۶۳ و ۶۵ پلاک ۱۸۷
آموزش مانیتورینگ صنعتی با HMI DELTA

یکی از مکمل های مهارتی مرتبط با برق صنعتی ورود به دنیای اتوماسیون صنعتی است. بعد از  دوره آموزشی برق صنعتی و اتوماسیون PLC-DELTA مقدماتی و پیشرفته  نوبت مانیتورینگ صنعتی با HMI DELTA است . پیشنهاد می شود دوره اتوماسیون با PLC-DELTA پیشرفته را همزمان با دوره مانیتورینک HMI DELTA  گذرانده شود زیرا بسیاری از مثال ها و پروژه ها در دوره دلتای پیشرفته نیاز به مانیتورینگ هم دارد و ککارآموز خیلی خوب با دو مهارت کاربردی آشنا می شود و پروژه ها را  با حس و رنگ و روی بهتر و کاربردی تر درک می کند. با توجه به اهمیت اتوماسیون صنعتی در کارخانجات و تاسیسات حرارتی و برودتی و خطوط تولید و بسته بندی ضروری است که کارآموز در این امر تسلط خوبی داشته باشد. برای شروع کار در زمینه اتوماسیون در کشور ایران می توان از PLC های خانواده دلتا نام برد که به دلیل توانمندی خوب و قیمت مناسب مورد توجه صنعت ایران می باشد. در دوره مانیتورینگ با HMI DELTA ، کارآموز با مفاهیم اولیه مانیتورینگ و  تجهیزات سخت افزاری آشنا می شود و در محیط نرم افزاری به دستورات مهم و کاربردی در برنامه نویسی مسلط می شود و می تواند پروژه های مختلفی از کمیت های دیجیتال و آنالوگ را در روی HMI طراحی و اجرا نماید. با توجه به پیشرفت تکنولوژی و نیاز بازار و همچنین رقابت کاری ، لازم است کارآموز به شکل حرفه ای تری وارد  بازار شود یکی از خصوصیات این  دوره این است که کارآموز می تواند با گذراندن دوره های پیشرفته و مانیتورینگ بسیاری از پروژه های مهم و کاربردی را در قالب خود اشتغالی انجام دهد. بنابراین داشتن این مهارت می تواند از نظر شغلی بسیار ارزشمند باشد. تمام علاقمندان به حوزه برق و دانشجویان و مهندسین برق در هر گرایشی می توانند در این حرفه وارد شوند.

پیش نیاز ورود به این دوره گذراندن دوره آموزشی برق صنعتی و اتوماسیون صنعتی با PLC-DELTA مقدماتی و پیشرفته  است کافیست الفبای ورود به این حرفه را به خوبی درک نمائید  آموزشگاه ادیسون با بیش از  دو دهه تجربه و با مجوز رسمی از سازمان آموزش فنی و حرفه ای به عنوان اولین آموزشگاه برق صنعتی در شرق کشور به ساده ترین شکل ممکن توانسته است کارآموزان بسیار زیادی را وارد بازار کار نماید.

گذراندن مکمل های مهارتی زمان زیادی نمی برد اما  شما را حرفه ای خواهد کرد  بنابراین با اعتماد به نفس خوبی می توانید در کسب و کارتان وارد شوید.

بعد از پایان این دوره ، اتوماسیون صنعتی با PLC S7-1200 پیشنهاد می شود.

یکی از مزیت های این دوره آموزشی این است که دارای گواهینامه فنی و حرفه ای است و این گواهینامه قابل ترجمه است و برای عزیزانی که قصد مهاجرت دارند به عنوان رزومه مهارتی محسوب می شود.

پادکست آموزش مانیتورینگ صنعتی با HMI DELTA

شهریه دوره

تماس بگیرید

مدت آموزش

1 ماه

مدرسان آموزش مانیتورینگ صنعتی با HMI DELTA

آقای مهندس شاهین سعید نامقی کارشناس امور اداری و مدیر و مربی برق و دپارتمان اتوماسیون صنعتی

سرفصل های آموزش مانیتورینگ صنعتی با HMI DELTA

توضیحات کلی نرم افزار و بیان اهمیت مانیتورینگ در صنعت
آموزش نصب نرم افزار
انتخاب یک HMI متناسب با پروژه
بررسی سخت افزاری
آشنایی با پورت های ارتباطی
ایجاد یک پروژه جدید
آموزش کار با جعبه ابزار Element Tools و توضیح قسمت های مختلف آن

آموزش جعبه ابزار Property
نحوه ایجاد سطوح دسترسی
نحوه ایجاد پروژه چند زبانه
نحوه آرشیو اطلاعات پروژه
نحوه نصب و سیم بندی
نحوه راه اندازی و تست پنل
نحوه دانلود و آپلود کردن برنامه
تست و شبیه سازی برنامه به صورت آنلاین و آفلاین
نحوه تنطیمات امنیتی و پسورد گذاری

آموزش قسمت های :
export
import
combobox
animated graph
picture bank

آموزش Recipe - Character Entry

آموزش Historical - Trend Graph

آموزش ساعت داخلی HMI و نحوه انتقال آن به PLC
آموزش Moving Sign

ماکرونویسی

آموزش قسمت های :
Alarm History Table
Alarm Moving Sign
Alarm Frequency Table

آموزش قسمت Audio Output Setting

آموزش ارتباط شبکه بین HMI و اینورتر تیپ M دلتا

آموزش Alarm Setting

آموزش و نحوه آشنایی با قسمت های :
Configuration
Ommunication Setting

دستاوردهای آموزش مانیتورینگ صنعتی با HMI DELTA

مشاغل مرتبط با این حرفه برق صنعتی، تابلو سازی برق، صنایع ماشین سازی، تاسیسات حرارتی برودتی و ... می باشد.

یکی از مباحث آموزشی این دوره، آشنایی انواع سنسورها و رله های مختلف در اتوماسیون صنعتی است که شناخت این ابزار و مشخصات فنی آنها نقش مهمی در این امر دارد.

برنامه نویسی در محیط نرم افزار یDOP SOFT که یکی از نرم افزار های شرکت دلتا است بسیار جذاب و ارزشمند است که کارآموزان در این دوره ضمن اجرای پروژه های کاربردی با دستورات مختلفی آشنا می شوند.

در این دوره کارآموز می تواند از طریق نرم افزار ، برنامه نویسی پروژه های مختلف را انجام دهد و برای تست عملکرد پروژه از طریق نرم افزار و سخت افزار امکان تست و عیب یابی برنامه به راحتی انجام می شود.

داشتن مهارت اتوماسیون یکی از جذاب ترین مشاغل صنعتی می باشد که با سرمایه ای اندک و البته تجربه خوب می توان کسب و کار دلخواه خود را راه اندازی کرد . اما ضروری است که فرد دوره های برق صنعتی را هم گذرانده باشد تا به تمام امور مانند مونتاژ و نصب و راه اندازی سیستم مسلط باشد.

حدود 60 درصد کارآموزان رشته برق آموزشگاه ادیسون برنامه مهاجرتی دارند و کارآموزان بسیار زیادی هم توانسته اند با گذراندن این دوره در کنار مهارت های اصلی در کشورهای آلمان ، کانادا، استرالیا، ایتالیا و ... مشغول به کار شوند. آموزشگاه برای این عزیزان برنامه ویژه ای دارد تا هرچه سریعتر بتوانند در این امر اقدام نمایند.

سوالات متداول آموزش مانیتورینگ صنعتی با HMI DELTA

بله، بعد از پایان دوره، کارآموزان با شرکت در آزمون سازمان فنی و حرفه ای کشور و با کسب نمره قبولی در آزمون، گواهینامه فنی حرفه ای برای آنها صادر می شود.

هر یک از مهارت های آموزشگاه ادیسون، همزمان به صورت تئوری و عملی برگزار می شود. فراگیران در بخش تئوری با مفاهیم پایه و اولیه دوره آشنا می شوند و در بخش عملی، آن مفاهیم را به کار می گیرند.

بله، امکان پرداخت اقساطی برای هر دوره آموزشی وجود دارد. جهت اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه پرداخت، با آموزشگاه در تماس باشید.

مدارک ارائه شده از موسسه ادیسون، تحت نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور است که بین المللی بوده و قابل ترجمه برای سایر کشورها است.