۰۵۱۳۸۹۴۶۱۱۰
مشهد، چهارراه صیاد شیرازی، بین پیروزی ۶۳ و ۶۵ پلاک ۱۸۷
آموزش اتوماسیون صنعتی با PLC S7-1200

یکی از مکمل های مهارتی مرتبط با برق صنعتی ورود به دنیای اتوماسیون صنعتی است. بعد از دوره آموزشی برق صنعتی و آشنایی با  اتوماسیون صنعتی کارآموز در دوره اتوماسیون صنعتی با PLC S7-1200  از خانواده زیمنس آشنا می شود. این PLC  یکی از قدرتمند ترین انواع PLC ها در اتوماسیون صنعتی است که در کشورهای اروپایی بسیار مورد توجه قرار دارد .

بسیاری از صنایع مهم  از جمله شرکت نفت ، پتروشیمی ، صنایع فولاد و … به دلیل حساسیت زیاد فرآیند و وابستگی پشتیبانی ار اروپا باید از سیستم های اتوماسیون مدرن تری استفاده کنند که PLC S7-1200  از جمله مواردی است که حائز اهمیت است. این  PLC  از خانواده زیمنس آلمان است و در تمام دنیا مورد توجه قرار دارد البته PLC S7-300   هم سالهای زیادی است که در همه صنایع کاربرد دارد و شناخته شده است اما به دلیل قیمت بالا  استقبال بیشتری از PLC S7-1200  شده است.

بسیاری از کارآموزان آموزشگاه ادیسون برنامه مهاجرتی دارند که دانش این نوع PLC برای آنها اهمیت و ضروریت زیادی دارد اما اگر کارآموز قصد مهاجرت نداشته باشد توصیه آموزشگاه ادیسون این است که با PLC های خانواده دلتا کار را شروع کند تا بتواند پروژه های زیادی را در ایران  به عنوان رزومه کاری ایجاد کند و بعد به پشتوانه این رزومه بتواند در پروژه های بزرگی که با خانواده زیمنس انجام می شود کار را ادامه دهد.

در دوره اتوماسیون PLC S7-1200، کارآموز در ابتدا با سخت افزار و تجهیزات مرتبط با اتوماسیون صنعتی آشنا می شود و در محیط نرم افزاری به دستورات مهم و کاربردی در برنامه نویسی مسلط می شود و می تواند پروژه های مختلفی از کمیت های دیجیتال و آنالوگ و ترکیب آنها با هم  را طراحی و اجرا نماید. با توجه به پیشرفت تکنولوژی و نیاز بازار و همچنین رقابت کاری ، لازم است کارآموز به شکل حرفه ای تری وارد  بازار شود یکی از خصوصیات این  دوره این است که کارآموز می تواند با گذراندن این دوره بسیاری از پروژه های مهم و کاربردی را در قالب خود اشتغالی انجام دهد. بنابراین داشتن این مهارت می تواند از نظر شغلی بسیار ارزشمند باشد. تمام علاقمندان به حوزه برق و دانشجویان و مهندسین برق در هر گرایشی می توانند در این حرفه وارد شوند.

پیش نیاز ورود به این دوره گذراندن دوره آموزشی برق صنعتی و اتوماسیون با PLC-DELTA مقدماتی است کافیست الفبای ورود به این حرفه را به خوبی درک نمائید  آموزشگاه ادیسون با بیش از  دو دهه تجربه و با مجوز رسمی از سازمان آموزش فنی و حرفه ای به عنوان اولین آموزشگاه برق صنعتی در شرق کشور به ساده ترین شکل ممکن توانسته است کارآموزان بسیار زیادی را وارد بازار کار نماید.

گذراندن مکمل های مهارتی زمان زیادی نمی برد اما  شما را حرفه ای خواهد کرد  بنابراین با اعتماد به نفس خوبی می توانید در کسب و کارتان وارد شوید.

بعد از پایان این دوره ، آموزش مانیتورینگ با HMI DELTA و آموزش درایو های صنعتی و ابزار دقیق پیشنهاد می شود.

یکی از مزیت های این دوره آموزشی این است که دارای گواهینامه فنی و حرفه ای است و این گواهینامه قابل ترجمه است و برای عزیزانی که قصد مهاجرت دارند به عنوان رزومه مهارتی محسوب می شود.

پادکست آموزش اتوماسیون صنعتی با PLC S7-1200

شهریه دوره

تماس بگیرید

مدت آموزش

1 ماه

مدرسان آموزش اتوماسیون صنعتی با PLC S7-1200

آقای مهندس شاهین سعید نامقی کارشناس امور اداری و مدیر و مربی برق و دپارتمان اتوماسیون صنعتی

سرفصل های آموزش اتوماسیون صنعتی با PLC S7-1200

توضیحات کلی نرم افزار زیمنس و نصب آن
نحوه پیکربندی سخت افزاری در نرم افزار زیمنس
نحوه آموزش سیم بندی cpu ها و کارت های دیجیتال و آنالوگ (ورودی - خروجی)
ایجاد پروژه جدید در محیط نرم افزار زیمنس
نحوه استفاده از پنجره های مربوطه در محیط نرم افزار زیمنس

آشنایی با زبان های مختلف برنامه نویسی زیمنس
آشنایی با انواع بلوک های برنامه نویسی زیمنس
آشنایی با نحوه انواع آدرس دهی (حافظه ها، ورودی ها، خروجی ها و...)
نحوه ایجاد یک OB
نحوه آشنایی در نرم افزار زیمنس با :
ابزار
ابزار normal close contact
ابزار normal open contact
ابزار coil
ابزار NOT
ابزار NOT COIL
ابزار SET & RESET
ابزار SET-BF & RST-BF
ابزار SR & RS
نوشتن یک برنامه ساده با زیمنس
نحوه کار با PLCSIM
آشنایی با نحوه دانلود و آپلود کردن برنامه زیمنس
آشنایی با نحوه مانیتور کردن برنامه زیمنس
آشنایی با قسمت آرشیو و نحوه بازیابی پروژه زیمنس
آشنایی با دستورالعمل های کتابخانه زیمنس

آشنایی با :
P & N EDGE و Retentive Range
آشنایی با دستورات کانتر در محیط نرم افزار CTU - CTD -
CTUD
نحوه آشنایی با قسمت Symbol Table
آموزش Rewire

آموزش با دستورات مقایسه در محیط نرم افزار CMP

آموزش با دستورات تایمر در محیط نرم افزار
Pulse Timer
Extended Pulse Timer
Retentive on Delay Timer - off Delay Timer
on Delay Timer

آشنایی با دستورات اعمال ریاضی
آشنایی با دستور باقیمانده
دستور INC & DEC
دستور CALCULATE
دستور MOVE
ابزار MAX & MIN
دستور Convert
دستورات IN RANGE & OUT RANGE
مبناهای عددی
آموزش دستورات Float & Integer

آموزش نحوه پسوردگذاری و ریست کردن به S7-1200
استفاده از Cross Reference
استفاده از Variable Table

ارتباط ساده بین PLC و WINCC
پیکربندی و طراحی صفحات HMI در نرم افزار

تنطیم و پارامتردهی کارت های آنالوگ با توجه به سیگنال ورودی
آشنایی با سیگنال های آنالوگ و سطوح
استاندارد سیگنال ها

آموزش PID در محیط تیا پورتال

معرفی سنسور دما RTD و تنطیمات اتصال آن به S7- 1200 در محیط تیا پورتال
نحوه آشنایی با خواندن دما در تیا پورتال

آموزش ارتباط مودباس با درایو
آموزش استفاده از ابزار Scale & Un scale
برنامه نویسی مثال های ترکیبی و تست با سیمولاتور

دستاوردهای آموزش اتوماسیون صنعتی با PLC S7-1200

مشاغل مرتبط با این حرفه برق صنعتی، تابلو سازی برق، صنایع ماشین سازی، تاسیسات حرارتی برودتی و ... می باشد.

یکی از مباحث آموزشی این دوره، آشنایی با انواع سنسورها و رله های مختلف در اتوماسیون صنعتی است که شناخت این ابزار و مشخصات فنی آنها نقش مهمی در این امر دارد.

برنامه نویسی در محیط نرم افزار TIA که یکی از نرم افزار های شرکت زیمنس است بسیار جذاب و ارزشمند است که کارآموزان در این دوره ضمن اجرای پروژه های کاربردی با دستورات مختلفی آشنا می شوند.

در این دوره کارآموز می تواند از طریق نرم افزار ، برنامه نویسی پروژه های مختلف را انجام دهد و برای تست عملکرد پروژه از طریق نرم افزار امکان تست و عیب یابی برنامه به راحتی انجام می شود.

داشتن مهارت اتوماسیون یکی از جذاب ترین مشاغل صنعتی می باشد که با سرمایه ای اندک و البته تجربه خوب می توان کسب و کار دلخواه خود را راه اندازی کرد . اما ضروری است که فرد دوره های برق صنعتی را هم گذرانده باشد تا به تمام امور مانند مونتاژ و نصب و راه اندازی سیستم مسلط باشد.

حدود 60 درصد کارآموزان رشته برق آموزشگاه ادیسون برنامه مهاجرتی دارند و کارآموزان بسیار زیادی هم توانسته اند با گذراندن این دوره در کنار مهارت های اصلی در کشورهای آلمان ، کانادا، استرالیا، ایتالیا و ... مشغول به کار شوند. آموزشگاه برای این عزیزان برنامه ویژه ای دارد تا هرچه سریعتر بتوانند در این امر اقدام نمایند.

سوالات متداول آموزش اتوماسیون صنعتی با PLC S7-1200

بله، بعد از پایان دوره، کارآموزان با شرکت در آزمون سازمان فنی و حرفه ای کشور و با کسب نمره قبولی در آزمون، گواهینامه فنی حرفه ای برای آنها صادر می شود.

هر یک از مهارت های آموزشگاه ادیسون، همزمان به صورت تئوری و عملی برگزار می شود. فراگیران در بخش تئوری با مفاهیم پایه و اولیه دوره آشنا می شوند و در بخش عملی، آن مفاهیم را به کار می گیرند.

بله، امکان پرداخت اقساطی برای هر دوره آموزشی وجود دارد. جهت اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه پرداخت، با آموزشگاه در تماس باشید.

مدارک ارائه شده از موسسه ادیسون، تحت نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور است که بین المللی بوده و قابل ترجمه برای سایر کشورها است.

نظرات کارآموزان آموزش اتوماسیون صنعتی با PLC S7-1200