روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

چگونه در آلمان بهترین کار را پیدا کنیم ؟ | بهترین روش های پیدا کردن کسب و کار در کشور آلمان

همان طور که میدانید المان یکی از جذاب ترین کشور های دنیا در زمینه کسب و کار و زندگی است احتمالا بدانید که رشد جمعیت این کشور منفی شده است و این کشور نیاز دارد تا مشکلات جمعیتی خود را حل کند به همین دلیل کسب و کار در المان راحت تر از کشور های دیگری است ٬‌ از شما دعوت میکنیم در ادامه با کسب و کار لازمه در المان سایت اموزشگاه ادیسون را دنبال کنید .

 

مدارک مورد نیاز برای کار کردن در آلمان 

همان طور که احتمالا بدانید به گزارش سایت اموزشگاه ادیسون کار در آلمان و اتحادیه اروپا تقریبا به یک شکل است  برای مثال اگر شخصی خارج از اتحادیه خواستار شغلی در اروپا باشد روند کار به این صورت است:

شغلی در آلمان آگهی می ­شود. اگر بعد از سه ماه این فرصت شغلی باقی بود، مجدداً برای مدت سه ماه دیگر شغل در اتحادیه اروپا آگهی می­ گردد و در نهایت اگر کسی متقاضی آن شغل نبود، افراد خارجی قادر به دریافت آن شغل می ­شوند.

 

زبان آلمانی باید بلد باشیم برای کار در آلمان؟

قبل از یاد گرفتن زبان المانی شما باید به طرف گرفتن ویزا در این کشور باشید، باید برای مصاحبه حضوری از آفیسری که در کنسولگری آلمان در کشور مبدا حضور دارد، درخواست وقت مصاحبه حضوری داشته باشد. متقاضی باید در این مصاحبه، تمامی اطلاعات کاری و سوابق خود و مهارت های کاری خود را به صورت واضح و صریح بیان نماید.

 

شرایط دریافت ویزای کار آلمان مانند دیگر کشورهای اتحادیه ی اروپا، برای اشخاص خارجی به این صورت می باشد، شخص متقاضی در خواست کاری خود را ثبت و تمامی مدارک کاری خود را برای کارفرما آلمانی ارسال می نماید.

 

ابتدا کار مورد نظر به مدت ۳ ماه در کشور آلمان به صورت آگهی منتشر می شود در صورت پیدا نکردن نیروی کار متناسب با شغل مورد نظر، درخواست کاری به مدت ۳ ماه دیگر نیز در کشورهای اتحادیه اروپا منتشر می شود. در صورت نبود نیروی کار متناسب با شغل مورد نظر، نیروی کار خارجی می تواند دعوت نامه رسمی شغل مورد نظر را دریافت کند و برای اخذ ویزای کار در آلمان اقدام نماید.

بهترین روش های اقامت گرفتن در آلمان

اگر شما یک فردی باشید که دعوت شده باشید کارتان راحت تر است ، درخواست ویزای کاری خود را ارائه دهد. اشخاصی که در یکی از کشورهای اتحادیه ی اروپا اقامت دارند، نیازی به اخذ ویزای کار آلمان را ندارند. اشخاص خارجی و بین المللی ابتدا باید مجوز کار در آلمان را دریافت نمایند.

 

مدت اعتبار ویزای کار در آلمان برای اشخاص خارجی و بین المللی 1 سال می باشد. بعد از دریافت ویزای کار، متقاضی می تواند برای خانواده ی خود درخواست ویزای همراه دهد و آن ها را وارد کشور آلمان نماید.

 

پس از اتمام اعتبار ویزا ، متقاضی می تواند برای اخذ ویزای سه ساله خود و اخذ اقامت موقت آلمان درخواست خود را اعلام نماید. بعد از سپری کردن مدت زمان پنج سال، متقاضی می تواند برای اقامت دائم کشور آلمان اقدام نماید.

نگاهی به شهر برلین پایتخت آلمان

پایتخت کشور آلمان برلین، که جمعیت کثیری از مردم آلمان را به خود اختصاص داده است. کشور آلمان با جمعیت ۸۲ میلیون نفر، پر جمعیت ترین کشور در بین کشورهای اروپایی، شنا خته شده است.

 

زبان رسمی کشور آلمان، آلمانی می باشد و واحد پول رایج این کشور، یورو و مارک می باشد. آلمان ترکیبی جذاب از دشت و جنگل و جزیره های متعدد است که همه ساله تعداد کثیری از مردم جهان را برای بازدید از مناظر طبیعی خود دعوت می کند. آب و هوای کشور آلمان معتدل اقیانوسی و قاره ای می باشد.

 

در کشور آلمان حدود ۲۰ میلیون نفر یعنی یک چهارم جمعیت کشور، مشغول به کار هستند. از این تعداد ۵۳ درصد نیروی کار مرد و ۴۶ درصد نیروی کار زن می باشند. در کشور آلمان حدود ۲ میلیون نفر بیکار وجود دارد که این آمار نسبت به کشورهای دیگر اروپایی، دارای نرخ متوسط می باشد.

 

یکی دیگر از روش های مهاجرت به کشور آلمان، مهاجرت کاری آلمان و یا اخذ ویزای کار آلمان، می باشد. متقاضیان زیادی به دلیل صنعتی بودن این کشور، خواهان این نوع مهاجرت هستند.

 

متقاضی عزیز قبل از هر گونه اقدامی در رابطه با پیدا کردن کار در آلمان، باید بر اساس علاقه و شرایط شغلی مورد نظر خود، تصمیم نهایی خود را بگیرد. در صورتی که شخص متقاضی پشتکار و دارای مهارت و توانایی های کاری بالایی باشد پیدا کردن کار در آلمان چندان سخت نیست. در جنوب کشور آلمان نسبت به مناطق شمالی این کشور نرخ بیکاری کمتری به چشم می خورد.

چگونه در آلمان بهترین کار را پیدا کنیم ؟ | بهترین روش های پیدا کردن کسب و کار در کشور آلمان

بررسی سریع در وب سایت Make it in Germany باید شانس شما را برای کار در آلمان نشان دهد. از جمله تقاضا برای پزشکان، کارکنان پرستاری، مهندسان، تکنسین های مکاترونیک، متخصصان فناوری اطلاعات و رانندگان قطار وجود دارد. قبل از شروع به جستجوی شغل، بهتر است ابتدا مشخص کنید که آیا برای کار در آلمان به ویزا نیاز دارید یا خیر.

 

برای بسیاری از مشاغل می تواند مفید باشد و برای برخی حتی لازم است مدارک شغلی یا تحصیلی از کشور شما در آلمان به رسمیت شناخته شود. می‌توانید در وب‌سایت Recognition in Germany بررسی کنید که آیا این برای شما صدق می‌کند یا خیر.

 

لیست های شغلی در وب سایت Make it in Germany جزئیاتی از مشاغل خالی را که در آن متخصصان بین المللی صریحاً به دنبال آن هستند، ارائه می دهد. همچنین می‌توانید در وب‌سایت آژانس استخدام فدرال، در صرافی‌های استخدامی بزرگ مانند Stepstone، Indeed و Monster یا در میان مشاغل خالی منتشر شده در شبکه‌های تجاری مانند LinkedIn یا Xing، جستجوی کار انجام دهید. اگر به شرکت‌های خاصی علاقه‌مند هستید، مستقیماً در وب‌سایت‌های شرکتی آن‌ها به دنبال مشاغل خالی بگردید.

بعد از پیدا کردن شغل خود برنامه ریزی کنید

به طور معمول، درخواست برای یک شرکت آلمانی شامل یک نامه پوششی، یک رزومه همراه با یک عکس، گواهینامه ها و گواهینامه ها است. اطمینان حاصل کنید که شرایط لازم را دارید و در پوشش نامه خود بر آنها تأکید کنید.

 

اتباع کشورهای اتحادیه اروپا، سوئیس، لیختن اشتاین، نروژ و ایسلند برای کار در آلمان نیازی به ویزا ندارند.آیا شهروند استرالیا، کانادا، اسرائیل، ژاپن، کره جنوبی، نیوزیلند یا ایالات متحده آمریکا هستید؟

 

سپس شما می توانید بدون ویزا وارد آلمان شوید و تا سه ماه اقامت داشته باشید. با این حال، اگر می‌خواهید در اینجا کار کنید، باید برای اجازه اقامتی که به شما امکان می‌دهد شغلی پردرآمد داشته باشید، درخواست دهید.

 

شهروندان سایر کشورها نیاز به ویزا دارند. شما فقط زمانی باید درخواست دهید که قبلاً در آلمان قرارداد کار داشته باشید. از سفارت آلمان در کشور خود وقت بگیرید و به کارفرمای آینده خود اطلاع دهید که ممکن است مدتی طول بکشد تا تمام تشریفات ویزا انجام شود.

 

جمع بندی 

اگر بخواهیم یک جمع بندی کلی داشته باشیم اموزشگاه ادیسون به شما کمک خواهد کرد تا علاوه بر مهاجرت به المان دنبال یک شغل عالی باشید و اگر میخواهید به یک کشوری با اینده روشن حرکت کنید قطعا المان و شهر برلین جزو بهترین گزینه ها خواهد بود ٬‌ موفق باشید .

 

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید
نماد اعتماد الکترونیکی وب سایت ادیسون