روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

چند میلیون ایرانی مهاجرت کرده اند؟ | بهترین کشورها برای ایرانی ها +‌ آمار و بررسی

همان طور که میدانید در سه الی چهار سال گذشته بود که بسیاری از ایرانی ها مهاجرت کردند و بعد از حدود دو سال این امار به میلیون رسید در ادامه با بهترین کشورها برای ایرانی ها +‌ آمار و بررسی سایت اموزشگاه ادیسون را دنبال نمایید .

 

چند ایرانی در خارج از کشور به سر میبرند‌؟ 

در اوایل سال ۲۰۲۰ نشان می‌دهد که چهار کشور آلمان، سوئد، هلند و فرانسه بیش از دیگر اعضای اتحادیه اروپا میزبان ایرانیان مهاجر بوده‌اند.

سالنامه مهاجرتی ایران در سال ۱۴۰۰ نشان می‌دهد که جمعیت مهاجران ایرانی در دنیا بر اساس آخرین آمار موجود قابل استناد در سال ۲۰۲۰ میلادی، ۱.۸ میلیون نفر است. البته دبیرخانه شورای عالی ایرانیان، جمعیت مهاجران خارج از کشور را ۴.۰۴ میلیون نفر برآورد کرده که این آمار بر پایه منابع بین‌المللی موجود قابل راستی‌آزمایی نیست.

 

دلیل مهاجرت ایرانی ها به کشور های اروپایی

یکی از دلایلی که باعث شده است ایرانی ها مهاجرت کنند گرانی ها و نبود امکانات در ایران است و بر پایه محتوای این سالنامه که از سوی رصدخانه مهاجرت ایران تدوین و از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ایران منتشر شده، جمعیت مهاجران ایرانی در دنیا بر پایه داده‌های منابع بین‌المللی در سال ۱۹۹۰ میلادی، بالغ بر ۸۲۰ هزار نفر بوده است که این رقم تا سال ۲۰۲۰ و طی سال ۳۰ سال ۲.۲ برابر شده است.

 

گزارش دبیرخانه شورای عالی ایرانیان در سال ۱۳۹۹ حاکیست که آمریکا با پذیرش یک و نیم میلیون ایرانی، مهمترین مقصد مهاجران کشور بوده است. اما داده‌های تجمیع شده سازمان ملل متحد و بانک جهانی نشان می‌دهد که ۴۵۴ هزار ایرانی مهاجر راهی امارات عربی متحده شده‌اند که از این نظر امارات بالاتر از آمریکا که ۳۸۷ هزار و ۲۴۶ ایرانی به آن مهاجرت کرده‌‌اند، قرار دارد.

 

بیشتر کشوری که ایرانیان مهاجرت کرده اند ؟

طبق خبرهایی که در سایت اموزشگاه ادیسون به شما میدهیم گزارش رسیده است که  کانادا جزء سه کشوری است که بیشترین تعداد ایرانی‌ها به آن مهاجرت کرده‌اند. این جمعیت بر اساس گزارش دبیرخانه شورای عالی ایرانیان، ۴۰۰ هزار نفر و بر پایه گزارش‌های بین‌المللی ۱۶۶ هزار و ۲۹۴ نفر است.

 

همچنین گزارش دبیرخانه شورای عالی ایرانیان نشان می‌دهد که در مجموع افزون بر ۶۶۶ هزار ایرانی به کشورهای عضو اتحادیه اروپا مهاجرت کرده‌اند که بیشترین تعداد آنها یعنی ۳۱۹ هزار نفر از سوی آلمان پذیرش شده‌اند.

چند میلیون ایرانی مهاجرت کرده اند؟ | بهترین کشورها برای ایرانی ها +‌ آمار و بررسی

اما گزارش‌های بین‌المللی حاکیست که کمی بیش از ۳۶۵ هزار ایرانی به کشورهای عضو اتحادیه اروپا مهاجرت کرده‌اند که مقصد اکثر آنها یعنی بیش از ۱۵۲ هزار نفر کشور آلمان بوده است.گزارش‌های بین‌المللی همچنین یادآور می‌شوند که تا کنون ۵۰ هزار و ۸۰۸ ایرانی به اسرائیل مهاجرت کرده‌اند و این کشور نهم مقصد ایرانی‌ها بوده است.

در سال ۲۰۲۲ هم تا کنون بالای ۳۰۰ هزار نفر مهاجرت کرده اند برای همیشه از ایران و درصد بیشتر این افراد در کشور ترکیه هم زندگی میکنند در اموزشگاه ادیسون از خبرهای جدید تری رونمایی میشود با ما همراه باشید .

 

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید
نماد اعتماد الکترونیکی وب سایت ادیسون