روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

همه چیز در مورد شغل مناسب برای مهاجران در ایتالیا

ایتالیا یکی از کشور های بسیار معروف و موفق در اروپا میباشد از زیبایی این کشور گرفته تا اثار هنری و باستانی این کشور زبان زد خاص و عام است اما ما میخواهیم در مورد مشاغل مهاجران ایتالیا امروز صحبت و بررسی کنیم در ادامه با سایت اموزشگاه ادیسون همراه باشید.

 

بهترین شغل ها در اروپا و کشور ایتالیا 

به گزارش اموزشگاه ادیسون طبق برنامه ریزی که دولت ایتالیا داشته است افراد که دنبال شغل هستند باید «click day» می‌توانند برای استخدام کارگران فصلی خارجی در بخش های زراعت و گردشگری، هوتل و رستورانت، درخواست های آنلاین را ارائه کنند. مهلت ارائه این درخواست ها تا تاریخ ۱۷ ماه مارچ است.

براساس جدیدترین حکم سهمیه بندی که توسط وزارت داخله ایتالیا صادر شده است، مجموعا ۴۲ هزار امکان اشتغال برای کارگران خارجی در این کشور وجود دارد.

 

این درخواست ها را کارفرمایانی می‌توانند ارائه کنند که برای ورود به ابزارهای آنلاین نهادهای دولتی شماره «SPID» داشته باشند. آن ها باید به وب سایت: https://nullaostalavoro.dlci.interno.it مراجعه کنند.

 

بهترین کشورهای دنیا مخصوص مشاغل

کارگران فصلی از کشورهای غیرعضو اتحادیه اروپا که شهروندان این کشورها هستند، می‌توانند برای کار فصلی در چارچوب این برنامه استخدام شوند: این کشورها شامل البانیا، الجزایر، بنگله دیش، بوسنی هرزگوین، کوریا (جمهوری کوریا)، ساحل عاج، مصر، السالوادور، اتیوپیا، فیلیپین، گامبیا، غنا، جاپان، گواتیمالا، هندوستان، کوزوو، مالی، مراکش، موریس، مولداوی، مونته نگرو، نیجر، نایجریا، پاکستان، جمهوری مقدونیه شمالی، سنگال، صربستان، سریلانکا، سودان، تونس و اوکرائین می‌شوند.

 

از ۴۲ هزار امکان اشتغال، مجموعا یک هزار فرصت کاری برای آن دسته از کارگران کشورهای غیرعضو اتحادیه اروپا در نظر گرفته شده که به عنوان کارگر فصلی در پنج سال گذشته دست کم یک بار وارد ایتالیا شده اند.

 

کارفرمایان برای این که بتوانند از میان این گروه، کارگر استخدام کنند باید درخواست اجازه چند ساله برای کار فصلی را ارائه کنند.در بخش زراعت، سهمیه اضافی ۱۴ هزار فرصت کاری برای کارگران از کشورهای غیرعضو اتحادیه اروپا در نظر گرفته شده است.

 

درخواست های آن ها برای کسب اجازه ورود به ایتالیا به عنوان کارگر فصلی، باید توسط سازمان های کاری «CIA»، «Coldiretti»، «Confagricoltura»، «Copagri» و ائتلاف شرکت های تعاونی (Lega cooperative and Confcooperative) ارائه شود.

مدارک اقامت قانونی در ایتالیا

این پروسه وقتی آغاز می‌شود که یک کارفرمای ایتالیایی یا خارجی با مدرک اقامت قانونی در ایتالیا، درخواستی را برای کسب اجازه استخدام کارگران از کشورهای غیرعضو اتحادیه اروپا ارائه کند.

 

این درخواست ها می‌توانند

تا تاریخ ۱۷ مارچ ارائه شوند.

اداره های مهاجرت براساس

ترتیب زمان دریافت درخواست

به آن ها رسیدگی خواهند کرد.

 

بررسی افراد مهاجر در ایتالیا برای پیدا کردن شغلی مناسب

«کولدیرتی»، اتحادیه زارعان در ایتالیا گفت، در بخشی که با وجود علاقه رو به رشد در میان ایتالیایی ها، هنوز بسیار به کار کارگران خارجی وابسته است، دادن اجازه ورود به کارگران از کشورهای غیرعضو اتحادیه اروپا به خاطر حفظ محصولات زراعی و تضمین زنجیره تامین مواد غذایی بسیار مهم است، به خصوص با توجه به روند افزایشی موارد ابتلا به کووید-۱۹.

این اتحادیه گفت، بسیاری از کارگران فصلی در بخش زراعت اشتغال خواهند داشت، جایی که ۹۰ درصد از موارد اشتغال، موقت است.به تاریخ اول فبروری دومین دوره برنامه ««click day» در این سال آغاز شد.

 

دوره قبلی در روز ۲۷ جنوری آغاز شده بود که در چارچوب آن، امکان استخدام تعداد معینی از کارگران غیرفصلی و کارگران آزاد وجود داشت.این کار با استفاده از سهمیه کلی انجام شد که برای سال ۲۰۲۲ تقریبا ۷۰ هزار امکان اشتغال را برای کارگران در نظر گرفته بود.

 

حضور کرونا در سختی مهاجرات به ایتالیا

یک سخنگوی کولدیرتی تایید کرد، در حالی که فعالیت های زراعتی ادامه دارند، تعداد کارگران ضروری در مزارع احتمالا کاهش می یابد. ما در زمانی زندگی می‌کنیم که همه گیری کرونا باعث ایجاد عدم اطمینان و افزایش گمانه زنی شده است. در این وضعیت کشورها مجبور به رقابت بر سر کالاهای اساسی مانند انرژی و غذا می‌شوند».

اگر بخواهیم یک جمع بندی کلی داشته باشیم کشور ایتالیا یکی از بهترین کشورهای دنیا برای مهاجرت است اما این کشور کمی مشکلات و جزئیات خاصی دارد که در روزهای اینده در سایت اموزشگاه ادیسون منتشر خواهیم کرد٬ موفق باشید .

 

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نماد اعتماد الکترونیکی وب سایت ادیسون