دیپلم برق صنعتی، ثبت نام، سرفصل ها و فرصت های شغلی

دریافت دیپلم برق صنعتی یکی از ضرورت های رشته برق در شاخه کاردانش برای اشتغال در زمینه های مرتبط و پیش نیاز مهارت های تخصصی تر از جمله plc می باشد.

برق صنعتی رشته ای است که بیشترین تقاضا را در بین کارآموزان و دانشجویان دارد چرا که این دوره با مباحث اولیه برق شامل مبانی برق 1، اصول الکتریسیته، اتم ها، ولتاژ و نظریه ها شروع شده و به مباحث تخصصی تر کنتاکتور، نقشه و مدارات فرمان، ترمزها و روش های راه اندازی موتور، طراحی مدار چپگرد راستگرد می پردازد.

اساس کارخانه ها، تاسیسات و شرکت های تجاری به شدت به تجهیزات الکتریکی متکی است، بنابراین لزوم یادگیری برق صنعتی و دریافت دیپلم برق صنعتی کاردانش بسیار اهمیت دارد.

در محیط های صنعتی، اگر کارکنان مربوطه، آموزش های لازم برای سرویس و نگهداری تجهیزات ببینند، از بسیاری از خطرات احتمالی در کار با برق پیشگیری می شود. برعکس، فقدان تجربه و آموزش ناکافی می تواند منجر به خطرات برق گرفتگی، آتش سوزی، انفجار و یا حتی مرگ شود.

بیشتر حوادث مرتبط با برق و مرگ و میر در کارگاه های صنعتی ناشی از تماس مستقیم کارکنان با خطوط برق، تماس با بدنه ابزار و ماشین آلات و جابجایی نامناسب دستگاه ها و سیستم های الکتریکی است.

از این رو شرکت در این دوره ها برای افزایش آگاهی و مهارت کارآموزان این رشته می تواند بسیار سودمند باشد.

در ادامه، جزئیات این دوره به همراه سرفصل ها به صورت کامل آورده شده است.

 

https://edison-learn.com/wp-content/uploads/2022/07/industrial-electricity-form.jpg

 

لینک های ورود به صفحه ثبت نام

لطفا مطابق جدول بالا، برای ثبت نام مهارت مورد نظر خود بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

نصب سیستم زمین حفاظتی(اجرای ارتینگ)

 

فرم عدم اجرای دوره

 

برقکار صنعتی درجه 2

 

در صورت داشتن هر گونه سوال در روند ثبت نام با ما در تماس باشید تا همکاران بخش پشتیبانی، راهنمایی های لازم را خدمت شما ارائه کنند.

 

دیپلم برق صنعتی برای چه کسانی مناسب است؟

مدرک دیپلم برق صنعتی برای افراد زیر مناسب است:

  • کسانی که کسب و کاری در صنعت برق دارند و می خواهند مهارت های خود را تقویت کنند.
  • کسانی که میخواهند کسب و کاری برای خود راه اندازی و آینده شغلی خود را تعیین کنند.
  • دیپلم ناقص هایی که می خواهند از طریق آموزشگاه ادیسون، مدرک خود را دریافت کنند و بعد از آن در رشته های مرتبط با برق وارد دانشگاه های معتبر شوند.
  • افرادی که قصد مهاجرت با مدرک فنی حرفه ای قابل ترجمه و ارائه در کشورهای خارجی دارند.

فرصت های شغلی برای دیپلم برق صنعتی

این رشته کاربرد بسیار وسیعی داشته به طوری که در تمامی نیروگاه ها، کارخانه ها، موتورخانه های تاسیسات و ادارات، صنایع ماشین سازی و … از برق صنعتی استفاده می شود و فضای اشتغال به کار در این محیط ها فراهم است.

همچنین دارندگان دیپلم برق صنعتی کاردانش می توانند به عنوان مونتاژکار یا تعمیرکار در صنعت تابلو سازی، فروشندگی لوازم برق ساختمان و اتوماسیون صنعتی، خرید و فروش کابل، اجرای برق سیستم اتوماسیون، نصب و راه اندازی موتورهای الکتریکی و سایر موارد مشابه مشغول به کار شوند.

سرفصل ها و طول دوره دیپلم برق صنعتی در آموزشگاه ادیسون

کارآموزان عزیز برای دریافت دیپلم برق صنعتی مشهد می بایست در این دوره که طول مدت آن حدودا 4 ماهه و شامل برق صنعتی درجه 2، کارور plc درجه 2 و نصب سیستم های زمین حفاظتی است، شرکت نمایید.

کلاس های این دوره، 3 روز در هفته در محل آموزشگاه ادیسون و در شهر مشهد برگزار می شود و کارآموزان از سایر شهرها نیز می توانند در این دوره شرکت کنند و در طی مدت برگزاری دوره، از خوابگاه هایی که ادیسون برای این عزیزان در نظر گرفته است، استفاده نمایند.

کارآموزان پس از اتمام کلاس ها و برگزاری دوره، با شرکت در آزمون سازمان فنی و حرفه ای کشور می توانند مدرک دیپلم برق صنعتی خود را از آموزشگاه ادیسون دریافت کنند. این آزمون به صورت دو مرحله ای بوده که حداقل نمره قبولی آزمون تستی 50 و عملی 70 می باشد.

داشتن توانایی های لازم و مهارت های کار از نکاتی است که در ارزیابی استخدامی مورد بررسی قرار می گیرد.

دوره دیپلم برق صنعتی مشهد توسط اساتید مجرب برگزار شده و کارآموزان می توانند مهارت های مورد نیاز برای ورود به بازار کار را کسب کنند. آموزشگاه ادیسون پشتیبان کارآموزان خواهد بود.

سرفصل های ارائه شده برای دیپلم برق صنعتی کاردانش به صورت زیر است:

 

سرفصل های دوره دیپلم برق صنعتی کاردانش

 

نماد اعتماد الکترونیکی وب سایت ادیسون