دیپلم برق ساختمان، ثبت نام، سرفصل ها و فرصت های شغلی

دیپلم برق ساختمان یکی دیگر از زیرمجموعه های کاربردی رشته برق بوده که کارآموزان می توانند با گذراندن مهارت های این دوره و دریافت مدرک فنی و حرفه ای از آموزشگاه ادیسون در بسیاری از ساختمان های مسکونی و تجاری مشغول به کار شوند یا کسب و کار خود را راه اندازی کنند.

این دیپلم شامل مهارت های برق ساختمان درجه 2 (سیم کشی کلیدهای یک پل، دو پل، نصبیات برق ساختمان، لوله گذاری، سیم کشی و نصب آیفون و …) و درجه 1 (دوربین، دزدگیر، اعلام حریق و …)، نصب سیستم های زمین حفاظتی (ارتینگ) و مونتاژ تابلو برق است. گذراندن این مهارت ها برای دریافت مدرک دیپلم این رشته، لازم و ضروری است.

در ادامه، جزئیات و سایر توضیحات تکمیلی دوره دیپلم فنی برق ساختمان به همراه سرفصل های آن ارائه شده است.

 

https://edison-learn.com/wp-content/uploads/2022/07/building-electricity.jpg

لینک های ورود به صفحه ثبت نام

لطفا مطابق جدول بالا برای ثبت نام مهارت مورد نظر خود، بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

نصب سیستم زمین حفاظتی(اجرای ارتینگ)

 

مونتاژکار و نصاب تابلوهای برق

 

فرم عدم اجرای دوره

 

برقکار ساختمان درجه 2

در صورتی که در فرآیند ثبت نام با سوالی مواجه شدید، می توانید با همکاران بخش پشتیبانی تماس حاصل نمایید تا شما را راهنمایی کنند.

 

دیپلم برق ساختمان برای چه کسانی مناسب است؟

این دوره برای افرادی مناسب است که علاقه به رشته های زیرمجموعه برق داشته و قصد دارند در آینده در این زمینه و به عنوان برقکار مشغول به کار شوند.

همچنین کسانی که می خواهند با سرمایه گذاری شخصی و راه اندازی کسب و کار خود در این رشته فعالیت داشته باشند.

افرادی که دیپلم ناقص داشته و مجدد می خواهند برای ادامه تحصیل و ورود به دانشگاه اقدام کنند.

از طرفی کسانی هم که قصد مهاجرت دارند نیز می توانند با مدرک فنی و حرفه ای برق ساختمان از موسسه ادیسون به مقصود خود برسند.

فرصت های شغلی برای دیپلم برق ساختمان

رشته کد دیپلم برق ساختمان همانطور که از نام آن مشخص است، زمینه های کاری در حوزه برق ساختمان شامل سیم کشی های روکار و توکار ساختمان، طراحی مدارات و نقشه کشی و نقشه خوانی آن، نصب سیستم های روشنایی، سیم کشی و مونتاژ تابلو برق را فراهم می کند.

همچنین کارآموزان این رشته می توانند در حوزه سیم کشی و نصب دزدگیر، دوربین های مدار بسته، نصب درب های اتومات مشغول به کار شوند.

در حوزه کسب و کارهای شخصی نیز فروشندگی لوازم برق ساختمان، فروش دزدگیر، دوربین و سیستم های اعلام حریق است که بازار کار خوبی را برای کارآموزان این رشته ایجاد می کند.

سرفصل ها و طول دوره دیپلم برق ساختمان در آموزشگاه ادیسون

دوره دیپلم فنی برق ساختمان بسته به شرایط محیطی حدود 4/5 ماه به طول می انجامد و شما را با تمام سیستم های برق موجود در ساختمان ها از تامین خدمات ورودی گرفته تا سیستم های حفاظتی و کنترلی پیچیده‌تر آشنا می کند.

آموزشگاه ادیسون مشهد به عنوان برگزار کننده این دوره، تمام تجهیزات مورد نیاز برای یادگیری کارآموزان و خوابگاه برای کارآموزان از سایر شهرها را فراهم کرده و چه در فرآیند آموزش و پس از آن در زمینه اشتغال، پشتیبان کارآموزان خواهد بود.

بعد از اتمام این دوره، آموزشگاه می تواند شرایط استفاده از کارآموزی را در پروژه های مختلف ساختمانی فراهم نماید.

بهره گیری از اساتید کارآزموده و مجرب در این آموزشگاه، نکته مثبتی است که می تواند کارآموز را در کسب نمره قبولی آزمون تستی و عملی فنی و حرفه ای یاری کند.

سرفصل های رشته کد دیپلم برق ساختمان به صورت زیر می باشد:

سرفصل های دوره دیپلم فنی برق ساختمان

 

نماد اعتماد الکترونیکی وب سایت ادیسون